Вітальня Про нас Спеціальності Викладачі Студенти Зв'язки Публікації Меню Кафедра бібліотекознавства
ЛНУ ім. І. Франка        Факультет культури та мистецтв
Додати до вибраного
Факультет культури та мистецтв -> кафедра бібліотекознавства -> ТВОРЧА РОБОТА

ТВОРЧА РОБОТА

      Творча робота - одна з важливих ділянок роботи кафедри, адже процес виховання майбутніх митців і для самих студентів, і для їхніх викладачів можливий тільки за активної участі у творчому житті Університету, Львова, регіону, України.

      Як підрозділ мистецького спрямування, кафедра бере активну участь у проведенні університетських урочистостей: посвяти у студенти, щорічних шевченківських вечорів, святкувань Дня університету, відзначенні історичних та літературно-мистецьких подій. Викладачі кафедри є авторами сценаріїв та режисерами-постановниками концертів, вистав, композицій, до програм яких включають виступи студентів акторського відділення. Впродовж 1999-2004 рр. режисе- рами-постановниками шевченківських вечорів почергово були проф.Б.Козак, доц.каф. Г.Шумейко, ст. викл.Ф.Макулович, доц.каф. В.Кучинський, доц.каф. С.Максимчук. Зав.каф., проф.Б.Козак та ст. викл. каф.Н.Бічуя розробили святковий сценарій посвяти сту- дентів-першокурсників Львівського національного університету імені Івана Франка.

      Прагнучи залучити до мистецького життя якнайширше коло викладачів та студентів, згуртованих під дахом Університету, кафедра щорічно організовує художні виставки, які відбуваються в Музеї історії Університету, традиційно приурочені до двох дат: Міжнародного дня театру (27 березня) та Дня Університету (11 жовтня). У березні-квітні 2002 р. відбулась ретроспективна виставка творів відомого українського театрального художника ХХ ст. Я.Лукавецького (1908-1993), а в жовтні того ж року - у творчому проекті “Версії” презентував макети та фотографії сценографічних робіт й ескізи театральних костюмів головний художник Київського національного академічного театру ім. І. Франка, засл. діяч мист. України А.Александрович-Дочевський. 2003 р. також відбулось дві виставки: у березні-квітні представлено роботи нар. художника України, головного художника Львівського академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької Т.Риндзака, а в жовтні - виставка графічних робіт засл. художника України Є.Безніска, викоеаних за мотивами творчості Івана Франка. Свої роботи митець подарував Університету.

      Окремо слід сказати про творчі успіхи студентів акторського відділення. Ціла низка курсових та дипломних вистав увійшла до діючих репертуарів львівських театрів: “Мізантроп” Е.Лабіша та “Нора” Г.Ібсена у виконанні студентів курсу Б.Козака, “Жорж Данден, або Одурений чоловік” Ж.-Б.Мольєра і “Закон” В.Винниченка - курсу Т.Литвиненко (Театр ім. Марії Заньковецької), “Одіссея” Гомера та “Садок вишневий” А.Чехова - курсу В.Кучинського (Театр ім. Леся Курбаса). Студентів акторського відділення призначають також на ролі у виставах львівських театрів: М.Кучма Герда у виставі-казці “Снігова королева” (Перший український театр для дітей та юнацтва), А. Сніцарчук - Гарольд у “Гарольд і Мод”, Н.Московець - Микита у виставі-казці “Микита Кожум'яка”, М.Солук - Ольга Рошкевич у “Картці любові”(Театр ім.М.Заньковецької), Б.Ревкевич - Валер у “Тартюфі” (театр “Воскресіння”), Т.Горгішелі - Йоганна, жінка Хусова в “Апокрифах” та Юдиф у виставі “Богдан” (Театр ім. Леся Курбаса), М.Береза в цій виставі виконав роль Кобзаря. Окрім того, студенти курсів Б.Козака та Т.Литвиненко беруть участь у виставах Театру ім.М.Заньковецької “Криваве весілля”, “Івона - принцеса Бургундська”, “Доки сонце зійде - роса очі виїсть”, “Неаполь - місто попелюшок”, “Державна зрада”; курсу Я.Федоришина - у вуличних карнавалах театру “Воскресіння”, зокрема, присвячених відкриттю/закриттю театрального фестивалю “Золотий Лев” (2002, 2003), а також у вуличній виставі “У пошуках святого Миколая”. Повправлятися в акторському ремеслі мають нагоду й студенти-театрознавці, які щороку беруть участь в університетському театральному фестивалі “Таланти Франкового університету”, а також грають у виставі “Одержима” Лесі Українки (“Театр у кошику”, режисер канд. мист. І.Волицька).

На початок  

© 2005 Розробка та підтримка сайту ГУЛЬОВАТА Юлія