структура факультету
історія факультету
навчальні плани
Вчена Рада
спеціальності та спеціалізації
наукові видання
    

ПРО ФАКУЛЬТЕТ -> Зустріч поколінь 26.03.2011р.

на головну

26 березня - у концертному залі факультету культури і мистецтв  відбулася «Зустріч поколінь», присвячена 350-річчю Львівського національного університету імені Івана Франка. За круглим столом зустрілися і обмінялися думками щодо освітянських проблем випускники Музично-педагогічного училища імені Ф.Колесси та випускники факультету культури і мистецтв Університету імені Івана Франка з різних регіонів Західної України. За результатами проведеного анкетування за фахом працює понад 75 % випускників. Висновки більш ніж позитивні з огляду на ситуацію з працевлаштуванням в освіті. Після виступів і дискусій відбувся концерт мистецьких колективів кафедр факультету та світлини на пам'ять про зустріч.

У концерті, на радість присутніх , взяв участь народний артист України, один з відомих баритонів світу,  випускник Степан П’ятничко. На зустрічі був також присутній начальник міського відділу освіти, випускник училища  Огура В.Л. На адресу ювілейної зустрічі поступили телеграми від випускників училища народного артиста України, соліста національної опери, лауреата Національної премії С.Магери та представника департаменту організаційної і виховної роботи МВС України А.Теклішина. Бурхливими оплесками учасники реагували на чарівний голос випускниці кафедри музичного мистецтва Іванни Штурмак та на виступ мішаного та чоловічого хору цієї кафедри.


 

  

                                         

             

 

Щороку, в останню суботу березня,  відчиняються двері у старовинній будівлі по вул. Валовій, колишнього Львівського музично-педагогічного училища ім. Ф. Колесси, а нині факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка, не для студентів, що навчаються в його стінах, а для сотень випускників, що з нетерпінням чекають нагоди знову потрапити в рідні мури і поспілкуватися з колишніми викладачами та однокашниками.

Я – одна із них, щаслива володарка диплома з відзнакою ЛМПУ ім. Ф. Колесси 20-літньої давності. І куди б не закидала мене доля всі ці роки, з нетерпінням чекаю першого весняного місяця, щоб потрапити в хвилюючу теплу атмосферу рідних і близьких по духу людей. З острахом і захопленням відчиняю масивні двері старої споруди і час відступає перед напором усмішок, жартів, доброзичливих розмов і, звичайно, музики….

Не стала винятком і цьогорічна зустріч випускників «Зустріч поколінь», тим більш, що присвячена вона була ще й 350-літтю ЛНУ ім. І. Франка, яке гучно святкуємо цього року усією нашою університетською громадою. Відбулась ця знаменна подія у концертній залі факультету культури і мистецтв. Сяючі очі товаришів, однодумців, колег запалили вогонь довіри, що панував між учасниками зустрічі різних поколінь в обговоренні «за круглим столом», у виступах і жвавих дискусіях, які перемежовувались спогадами про роки навчання. У цьому й полягає унікальність закладу – в незвичайній єдності студентів і викладачів, партнерських стосунках, розумінні та підтримці. Ще в студентські роки викладачі намагалися ліпити з нас не лише професійних музикантів, а чесних, порядних, відданих людей. Вони уміли розпізнавати унікальний талант, притаманний кожному, даючи можливість розвивати його і водночас не забувати про інші напрямки музично-педагогічної діяльності, що дало поштовх багатьом із нас, випускників, знайти свій творчий шлях у дорослому житті, живило бажання не зупинятися на досягнутому…

Так повела мене звивиста життєва стежка, що вже на багато років я заплуталась у розмаїтті педагогічних тенет і на питання: як потрібно побудувати процес навчання, щоб запалити Божу іскру в кожному, хто переступить поріг навчального закладу з надією на отримання знань? – я намагаюсь відповісти викладацькою і науковою діяльністю. Що спонукало мене до педагогічних пошуків? Чи не згадка про роки, проведені в ЛМПУ? Адже унікальність закладу – у високому професіоналізмі викладачів, дбайливому ставленні до кожного студента, створенні творчого комфортного середовища, яке сприяло розвиткові кожної особистості.

Мушу наголосити, і думки учасників «Зустрічі поколінь» на тому зійшлися, що особливе значення для виховання молодих поколінь мають і глибокі національні традиції,  і традиції самого закладу, що передавалися із покоління в покоління, і участь студентів у різного роду колективній діяльності: хорах (мішаному, чоловічому, жіночому, окремих хорових класах), ансамблях, оркестрах тощо. Діяльність у цих студентських колективах ще більше сприяла єдності усіх учасників навчального процесу, створенню дружніх стосунків та єдності студентської спільноти.

Сумно і боляче сьогодні бачити напівпорожнім і тихим, цей колись такий наповнений звуками, як невтомний вулик, рідний заклад, де раніше за кожними дверима лунала музика, дивували кришталевими переливами розмаїття інструментів, джерельними потоками зливались в єдину ріку вокальні партії… Не було порожнього кабінету, місця на стільцях у коридорах: тут зажди займалися «народники» (вдосконалювали техніку на баяні, акордеоні, домрі тощо). І допомагали нам у всьому  наші любі викладачі. Вони були для нас, молодих, не лише вчителями, а й наставниками, порадниками… Багато з них залишилися для нас друзями на все життя, які завжди впізнають на вулиці, які пам’ятають та щиро радіють нашим успіхам чи переживають за наші невдачі. Багатьох із цих людей немає сьогодні із нами, але пам'ять про них житиме….Сьогодні, 20 років після закінчення, я не можу не згадати своїх улюблених викладачів Кірпатовську Ю.І., Телюка М.А., Ведмедьку Р.Г. , Анткова Ю.Б., Антків М.А., Галій М.В., Федоренка Є.А.  та інших…

То ж і учасники зустрічі зійшлись на думці, що для того, щоб зберегти і примножити славу й велич рідного навчального закладу, перш за все потрібно відновити і розвинути колишні традиції.

Завершилась зустріч урочистим концертом студентів факультету та випускників різних років, особливо вразив присутніх виступ народного артиста України, одного із ведучих баритонів світу, колишнього випускника ЛМПУ ім. Ф. Колесси Степана П’ятничко. Його оксамитовий голос линув під піднебінням старовинної споруди і навіював незабутні спогади… Бурхливими оплесками учасники зустрічі відзначили чарівний голос випускниці, асистента КММ І. Штурман, мішаного та чоловічого хорів, виступ гурту «Марвінок»….

Дуже шкода, що цьогоріч не зміг бути присутнім у нашому колі мій хороший товариш і одногрупник, а нині народний артист України, соліст Національної опери України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, Сергій Магера. Проте, думками він був поруч з нами, про що свідчить текст його привітальної телеграми: «З нагоди ювілею «Зустріч поколінь» дозвольте привітати вас, шановні випускники, професорсько-викладацький склад, гості нашого поважного закладу – храму мистецтв, ЛМПУ ім. Ф. Колесси, колектив якого вписав яскраву сторінку у розвиток музичної освіти України. Сьогодні ці традиції знайшли продовження на факультеті культури і мистецтв ЛНУ ім. І Франка. Доброю традицією стало проводити урочисті зустрічі випускників. Радий вітати вас на цьому хвилюючому і величному вечорі. Життя невпинно біжить, залишаючи прекрасні спогади, а пам'ять свято береже все найдорожче, тож забудьте усі свої щоденні турботи, пригадайте чудові роки юності. Приємного вам вечора, дорогі друзі. Завжди ваш – С. Магера.»

Ще раз повертаюсь до роздумів: у чому ж феномен цього закладу? Як впливає навчання в його стінах на подальшу долю вчорашніх студентів? І що дали роки навчання  в ЛМПУ саме мені? Бо наукова і викладацька діяльність – насамперед творча діяльність, яка вимагає нестандартних рішень, інноваційних методів, пошуків ефективних засобів та форм навчальної діяльності. Риторичне запитання! Адже відвідавши багато навчальних закладів у США, Канаді, Польщі, Норвегії, я ніколи не зустрічала такого непересічного «оплоту» партнерської, гуманістичної педагогіки. І саме ці засади я намагаюся втілювати у своїй викладацькій роботі. А музична освіта сприяє і сьогодні до творчого пошуку в науковій діяльності, вчить будувати щирі стосунки з моїми сьогоднішніми студентами і завжди звіряти свої кроки з еталоном людяності, що має назву ЛМПУ… 

Щороку, в останню суботу березня, риплять старі важезні двері факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка, колишнього ЛМПУ ім. Ф. Колесси, наче скликаючи у своє лоно вчорашніх вихованців. Хто ви, наші вчорашні студенти? Як вам живеться? Якими стежками розбрелись ваші професійні шляхи по широкому світу? І їх розповідь про сьогоденне буття буде підхоплена щирими поглядами студентів-першокурсників, що обрали сьогодні цей факультет для отримання омріяної освіти. Виправдайте їх сподівання, станьте для них взірцем, щоб вони, як і ми, ніколи не пошкодували про те, що провели роки своєї юності в мурах цього храму мистецтва і науки… 

 

Наталія Горук,

асистент кафедри загальної та соціальної педагогіки ЛНУ ім. І. Франка,

випускниця ЛНУ ім. І. Франка 2000 року та ЛМПУ ім. Ф. Колесси 1991 року.

 


© 2011 Розробка та підтримка сайту Остап Грицко