ПРО ФАКУЛЬТЕТ -> Спільна українсько-польська виставка з нагоди 350-річча університету І. Франка.

10-12 вересня на Факультеті культури і мистецтв Львівського Національного Університету ім. І.Франка відбудеться конференція «Культура в просторі університету», яку  приурочено до 350-річчю заснування Університету у Львові. В рамках конференції в Музеї Ідей відбудеться виставка живопису професорів Жешівського, Люблінського, та Львівського університетів.

Урочисте відкриття виставки 10 жовтня о 14:00  в Музеї Ідей (вул. Валова, 18а)

«Від реалізму до абстракції»

Професор Януш Кіренко народився у Любліні. Автор 15 монографій, понад 100 досліджень та наукових статей, дослідницьких рапортів, наукових редакцій, навчальних посібників, планів та  навчальних програм, практичних проектів для використання в спеціальній освіті, медичній допомозі та реабілітації. Крім  наукової, виховної роботи та громадської діяльності пише картини - ікони, пейзажі, а останнім часом все більше і більше абстракцій. Проектує книжкові обкладинки. Брав участь у кількох групових і персональних виставках.

Кандидат наук МАРТА УБЕРМАН   Навчалася на факультеті художньої освіти Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської (UMSC) у Любліні. В 1990 році захистила диплом з живопису у професора Маріана Стельмасіка, в 2002 році на Академії Образотворчого Мистецтва в Варшаві здобула науковий ступінь кандидата педагогічних наук.
         Університетський викладач, педагог. Займається живописом, графікою та ужитковою графікою. Ілюструє дитячі казки в візуально-літературному стилі, який  стимулює фантазії дітей, заохочує до пошуків, виробляє творчу уяву.
         Марта Уберман брала участь у більш ніж 20 групових і персональних виставках в Польщі та за кордоном.
         Авторка монографії та більше 60 наукових статей в галузі   мистецької освіти, виховання за допомогою мистецтва, мистецтва дітей та арт-терапії.

Кандидат наук Єжи Томала   Народився в  1951 році. Вчився на художньому факультеті Університету М. Коперника в Торуні, де захистив дипломну роботу з живопису у проф. Мєчислава Вішнєвського в 1975 році. На  даний час доцент (адюнкт) Інституту Педагогіки Університету у Жешові.
         Брав участь у більш ніж 80 групових виставках в Польщі та за кордоном (у тому числі у Франції, Угорщині, США, Греції, Словаччині, Іспанії). Мав біля 20 персональних виставок.

Займається живописом, графікою, малюнком, скульптурою та художньою фотографією.

«44 кардинали»

Ямаш Юрій Володимирович - художник, мистецтвознавець, ст. викладач кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ ім. Івана Франка (від 2001 р.), ст. викладач кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України, художник-декоратор Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької.

Автор 5 монографій: «Львівські театри: час і архітектура» (у співавторстві з В. Проскуряковим) ‑ Львів: Центр Європи, - 1997. – 136 с., „Труш малює Італію” ‑ Львів: Ліга-Прес, - 2006, -144 с.: іл.,  „Труш малює Каменяра” ‑ Львів: Ліга-Прес, 2008, ‑ 156 с.: іл., «Архітектура театрів Львова» (кінець ХVІІІ ст. перша пол. ХІХ ст) Львів: вид-во ЛНУ ім.І.Франка, - 2004, - 192 с., «Риндзакі Тадей Михайло. Сценографія» (рукопис), навчального посібника «Художня культура» - Львів: Артклас, ‑ 2009. іл. ‑ 220 с., понад 80 наукових та науково-популярних публікацій.

Учасник 75 міжнародний, всеукраїнських, обласних виставок; серед них 17-ти персональних виставок.