КАФЕДРА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА

ПРО ФАКУЛЬТЕТ -> Кафедра музичного мистецтва

на головну

Біографічний довідник працівників

 Історична довідка

Професорсько-викладацький склад

Наукова робота

Виховна робота

Публікації

Співпраця

Кафедру музичного мистецтва факультету культури і мистецтв створено завдяки особистому піклуванню про розвиток у Львові на вищому освітньо-кваліфікаційному рівні («Спеціаліст» і «Магістр») спеціальності «Музична педагогіка і виховання» Героя України, професора, ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Олександровича Вакарчука та академіка, професора, Народного артиста України Богдана Миколайовича Козака. З вересня 2005 року керівництво кафедрою було доручено кандидатові педагогічних наук, доцентові Ельвірі Золтанівній Тайнель.

Професорсько-викладацький склад кафедри поділено на наступні професійні  секції: теоретичну, методичну, диригентську, вокальну, фортепіанну, концертмейстерську та народних інструментів.

Навчально-виховний процес проводять цілий ряд висококваліфікованих викладачів (два доктори наук, чотири кандидати наук, два професори, Народні артисти України,  чотири доценти, один заслужений працівник культури України, п’ять старших викладачі і тридцять  асистентів).

На теперішній час на кафедрі налічується ряд художніх колективів:

1.  Мішаний хор (керівник Марія Камінська, концертмейстер Наталія Морозова);

2.  Чоловічий камерний хор (керівник Михайло Телюк, концертмейстер Наталія Голубейко);

3.  Жіночий камерний хор (керівник Марія Камінська, концертмейстер Наталія Морозова);

4.  Хоровий клас студентів І курсу (керівник Орися Білоус, концертмейстер Зоряна Заячківська);

5.  Хоровий клас студентів ІІ курсу (керівник Світлана Теодорович, концертмейстер Марина Рудь);

6.  Хоровий клас студентів ІІІ курсу (керівник Юрій Антків, концертмейстери Єлизавета Нікітіна, Олена Бондарець)                   

7.  Хоровий клас студентів ІV курсу (керівник Оксана Мельничук, концертмейстер Марта Швецова;                   

8.  Хоровий клас студентів V курсу (керівник Михайло Телюк, концертмейстер Наталія Голубейко);

9.  Ансамбль бандуристів (керівники Ольга Гриб, Олександра Кунта);

10.  Ансамбль скрипалів (керівник Євгенія Скрипченко-Карпінська);

11.  Камерний оркестр баяністів та акордеоністів (керівник Віктор Литвиненко);

12.  Оркестр народних інструментів (керівник Ярослав Мазур).

Науково-методичну та творчу роботу членів кафедри висвітлено у бібліографічному довіднику, який розкриває процес підготовки майбутніх педагогів-музикантів, спроможних навчати дітей сприйняттю духовних скарбів національної музичної культури та розвивати їх музичні здібності, використовуючи найбільш ефективні європейські та національні музично-педагогічні системи та концепції.

Наші серця сповнені гордістю за рідний навчальний заклад, один із найпрестижніших вишів України – Львівський національний університет імені Івана Франка, складовою якого є факультету культури і мистецтв та наша кафедра музичного мистецтва, яка відзначає цього річ перший ювілей – своє 5-ліття.

Молода, але успішна! Кафедра музичного мистецтва чекає на обдаровану молодь, яка з метою підвищення художньої культури рідного народу бажає обрати складний фах педагога-музиканта!

Історична довідка

«Молода, але успішна!» Під таким заголовком у місцевій пресі з’явилась інформація про відкриття новоствореної кафедри музичного мистецтва, яке відбулося завдяки особистому піклуванню про розвиток нової спеціальності «Музична педагогіка і виховання» Героя України, професора, ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Олександровича Вакарчука та академіка, професора, Народного артиста України Богдана Миколайовича Козака ( наказ № 2374 від 26 липня 2005 року).

Таким чином здійснилася мрія творчої інтелігенції міста Львова щодо відродження славних традицій підготовки музично-педагогічних кадрів, адже у музично-обдарованої молоді з’явилась можливість здобувати найвищий кваліфікаційний рівень освіти (спеціаліста і магістра) із спеціальності «Музична педагогіка і виховання» та отримувати диплом про закінчення одного з найпрестижніших вишів України – Львівського національного університету імені Івана Франка.

З 1 вересня 2005 року створення кафедри було доручено кандидатові педагогічних наук, доценту Ельвірі Тайнель.

2009-2010 н. р. для викладацького та студентського колективу є ювілейним – ми святкували перше 5-ліття. Без перебільшення можна сказати, що попередні роки позначені творчими пошуками, наполегливою працею, здобутками, кафедра має свою історію та дбайливо береже свої традиції.

Слід зазначити, що для створення кафедри були відповідні історичні передумови. 60 років тому, у 1948 році, на базі педучилища №2 Постановою Ради міністрів України було засновано Львівське музично-педагогічне училище, яке на честь увіковічення пам’яті видатного композитора, фольклориста Філарета Колесси було названо його іменем.

Ціла плеяда славних випускників цього самобутнього середнього спеціального навчального закладу, серед яких: лауреат Шевченківської премії, народний артист СРСР і України, головний диригент Київського оперного театру імені Т. Шевченка, професор Київської консерваторії Степан Турчак, лауреат Шевченківської премії і літературно-мистецької премії імені Воробкевича, народний артист України, член-кореспондент АМН України, почесний професор Чернівецького національного університету, художній керівник і головний диригент Буковинського ансамблю пісні і танцю Андрій Кушніренко, лауреати Шевченківської премії, сестри: професор Марія, Даниїла та Ніна Байко, лауреат Шевченківської премії, народний артист України, диригент Національної опери імені Т. Шевченка, член-кореспондент АМУ, член Європейської академії муз. театру Іван Гамкало, народний артист України, головний диригент Донецького оперного театру Тарас Микитка, народний артист України, член-кореспондент Академії наук України, народний артист України, професор, ректор Уманського педагогічного університету Володимир Кузь, народні артисти України Ігор та Оксана Білозіри, Степан П’ятничко і Сергій Магера, заслужені артисти України: Марія Процев’ят, Марія Галій, Галина Гавриш, Марина Хохлогорська, Наталія Романюк, заслужені діячі мистецтв України:  багаторічні керівники хорової капели «Трембіта» Володимир Пекар та Ігор Жук, головний диригент Львівського оперного театру імені Соломії Крушельницької Михайло Дутчак, художній керівник і головний диригент Галицького муніципального хору Василь Яциняк, професор Дрогобицького педагогічного університету  імені Івана Франка Михайло Бурбан, заслужений вчитель України Євген Федоренко, старший науковий працівник Інституту педагогіки і психології Академії педагогічних наук, кандидат педагогічних наук, доцент Олександр Музальов, заслужений працівник культури України Зиновій Демцюх, декан музично-педагогічного факультету Дрогобицького педагогічного університету імені Івана Франка, професор Степан Дацюк, диригент симфонічного оркестру Львівської філармонії Роман Філіпчук, композитори Віктор Стегайлов, Олександр Албул, Анатолій Шепель, відомі естрадні співаки Павло Табаков, Андріана Рябець, Руслана Лижичко. Всі ці постаті принесли славу та визнання цьому учбовому закладу по всій Україні та за її межами,  а 60-ліття училища було відзначено його випускниками в залі імені Станіслава Людкевича Львівської філармонії у травні 2009 року.

Тисячі випускників Львівського музично-педагогічного училища, що працюють музикантами-педагогами у дошкільних та шкільних закладах освіти з вдячністю згадують роки навчання та високопрофесійних викладачів, що дали їм можливість зробити перші кроки у досягненні високих обріїв музичного мистецтва.

Вершиною розквіту діяльності музпедучилища  можна вважати 80-ті та початок 90-их років. В цей час було збільшено прийом абітурієнтів, кількість студентів, що навчалися одночасно сягала 560, викладацький склад разом з сумісниками нараховувала в 1991 році 263 викладачів і концертмейстерів.

Внаслідок реформування системи освіти, яке проводилося на початку 90-х років, училище у 1996 році було реорганізоване у відділення музичного мистецтва Педагогічного училища №1. Підготовка фахівців відповідного профілю стала проводитися тільки для потреб дошкільних закладів і шкіл України, що значно зменшило прийом абітурієнтів, скоротився викладацький склад, припинили своє існування чоловічий хор і оркестри народних інструментів, з перервами існував мішаний хор.

Новий статус відділення поставив перед колективом викладачів завдання докорінного оновлення змісту освіти та навчально-нормативної бази, переосмислення технологій навчання і виховання, функцій викладача і студента в навчально-виховному процесі, реорганізації структурних підрозділів відділення, перегляду вимог до професійної та виховної діяльності викладачів.

В 2006 році розпочала свою роботу створена на основі відділення кафедра музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Франкового університету, де наші студенти здобули можливість отримати безперервну повну вищу освіту. На кафедрі підтримуються і творчо розвиваються ті традиції, що склалися під час діяльності музичного відділення.

Завдяки підтримці керівництва університету та старанням працівників кафедри успішно долаються труднощі, спрямовується навчання, професійна підготовка студентів відбувається на європейському рівні за навчальними планами – синтезом найкращих світових та вітчизняних здобутків у галузі загальної музичної освіти та виховання. Основним завданням професійного викладацького складу кафедри є  створення осередку, здатного вирішувати музично-педагогічних проблеми в регіоні, маючи для цього необхідний науковий та творчий потенціал.

2005- 2006 навчальний рік ознаменувався ретельною підготовкою до першого набору студентів на І курс та випускників музичного відділення Педагогічного коледжу (ОКР «Бакалавр») на V курс (ОКР «Спеціаліст»).

Завідувач кафедри Ельвіра Тайнель та лаборант Зоряна Жигаль не шкодуючи сил та часу створили навчальні плани, вивчивши всі вимоги, а також зарубіжний та вітчизняний досвід  підготовки спеціалістів з галузі загальної музичної педагогіки. Було підготовлено матеріали для ліцензування ОКР «Спеціаліст». Після отримання ліцензії у серпні 2006 року, після проведеної профорієнтаційної роботи розпочався набір перших 22 студентів для навчання на І курсі. Ними стали: Гук С., Добош Н., Дорош Г., Кухар О., Лавренюк Н., Лев'юк Ю., Лесів Х., Луцко М., Файштегер В., Юрчишин М., Боровик М., Гірняк В.,Черник Ю., Єфремова А., Корнелюк Х., Грицко О., Заремба М., Іванська І., Муц В., Сало М., Підцерковна Г., Перетятко М.

У 2006 – 2007 навчальному році на кафедрі музичного мистецтва факультету культури і мистецтв вже навчались студенти І, V курсів (по 22, 10 студентів відповідно). Наставником та керівником хорового класу І курсу було призначено досвідченого хормейстера та педагога Михайла Телюка, який активно включився в навчально-виховний процес, виконуючи паралельно обов’язки заступника декана з виховної роботи.

В кінці 2006 – 2007 навчального року кафедра підготувала необхідну документацію та успішно провела акредитацію освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст». Головою акредитаційної комісії МОН України було призначено доктора педагогічних наук, професора факультету мистецтв Українського національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, відомого в Україні науковця в галузі музичної педагогіки Г.М. Падалку. Звіт художніх колективів кафедри в Львівській філармонії дозволив зробити висновок про успішну наукову та навчальну роботу та можливість акредитувати ОКР «Спеціаліст» кафедри музичного мистецтва.

Щодо професорсько-викладацького складу, що забезпечує навчальний процес, то слід відзначити, що кафедра об’єднала в єдиний колектив як викладачів музичного відділення Педагогічного коледжу так і викладачів Львівської державної консерваторії (сьогодні Музична академія) імені М. Лисенка, а також викладачів інших вишів регіону (всього 48 чоловік). Очолити державну екзаменаційну комісію в кінці першого 2006 – 2007 навчального року було запрошено проректора з наукової роботи Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, професора, лауреата державної Шевченківської премії, заслуженого діяча мистецтв В.Є. Камінського, який дав високу оцінку рівню підготовки перших випускників кафедри із спеціальності «Музична педагогіка і виховання».

16 студентів V курсу стали першими випускниками кафедри, що маємо надію якісно готуватимуть учнів до сприйняття духовних скарбів національної музичної культури, розвиватимуть музичні здібності школярів,  використовуючи найбільш ефективні методи, що існують в Європі та мають коріння в Україні.

В 2007 – 2008 навчальному році на кафедрі музичного мистецтва факультету культури і мистецтв навчались вже студенти І, ІІ,V курсів (17, 19, 10 студентів відповідно). Кафедра призначила Оксану Мельничук наставником І курсу та керівником хорового класу. Викладач ретельно ознайомившись із якісним складом студентів створила згуртований хоровий колектив із своєрідним репертуаром та активною громадською думкою. У 2009 – 2010 навчальному році до курсу приєдналося 9 студентів напряму «Етномузикологія», які влились у хоровий колектив, доповнивши його розпочали опановувати складну професію музиканта-педагога.

2008 – 2009 навчальний рік став завершаючим щодо роботи музичного відділення Педагогічного коледжу, а на кафедрі вже навчались студенти І, ІІ, ІІІ курсів та V курсів (майбутні «Спеціалісти»): Войціховська М., Глушко А., Кліщун І., Коржова Н., Куземський Р., Мосій Б., Нагайський Р., Скалозубов Г., Шило І., Штурмак І. та перший випуск магістрів: Балко М., Дробіт С., Ромах Н., Слєсарева Л., Степанович Ю.

В вересні студенти І курсу (16 чол.) розпочали навчання, наставником цієї групи було призначено Юрія Антківа, який очолив жіночий склад хорового класу. Концертмейстером цього хору стала Єлизавета Нікітіна. У 2008 році до цього курсу долучилися 11 студентів напряму «Етномузикологія».

Перший випуск магістрів (5 студентів) у червні 2009 року став величним святом хорової музики, адже відкритий для слухачів концерт-іспит залишив гарні враження не тільки у членів ДЕКу, а й у керівництва університету, яке своєю присутністю довело, що діяльність кафедри музичного мистецтва привертає пильну увагу щодо якості підготовки майбутніх спеціалістів.

У 2009 – 2010 навчальному році на кафедрі навчається вже повний склад студентів - І, ІІ, ІІІ, ІV курсів, спеціалістів (10 студентів), магістрів (10 студентів).

Перший курс у кількості 23 студентів розпочав навчання під керівництвом молодого наставника Байцар А.Р., яка швидко і по діловому об’єднала їх у дружній колектив, який в грудні виступив вперше на традиційному академконцертів хорових класів кафедри музичного мистецтва та успішно виконав програму присвячену зимовим святам.

На V курс (ОКР «Спеціаліст») у 2009 – 2010 н.р. було прийнято 10 студентів. Хоровий клас очолила викладач Білоус О.І., концертмейстер  Заячківська З.Р. 10 магістрів прийнято для навчання за різними спеціальностями – 1 піаніст (Скалозубов Г.), 4 вокалісти (Скрипець В., Войціховська М., Глушко А., Штурмак І.) і 5 диригентів (Кліщун І., Коржова Н., Мосій Б., Нагайський Р., Шило І.).

 

Професорсько-викладацький склад

Відповідний якісний професорсько-викладацький склад кафедри сьогодні складається з цілого ряду секцій:

В теоретичній секції працюють: доктори мистецтвознавства, професори Кияновська Л.О., та Козаренко О.В.,  кандидат мистецтвознавства Король О.М., кандидат мистецтвознавства Дубровний Т.М.., викладач Кушніренко О.А.

Високопрофесійним є склад вокальної секції, в яку входять: народний артист України, професор Кушплер І.Ф., народний артист України, професор Базиликут Б.О., заслужена артистка України, доцент Процев’ят М.І., викладачі Бень Г.Л., Різник Г.В., Базів Є.Є., магістр Ковбасюк А.М.

Фортепіанна секція складається із наступних фахівців – кандидат мистецтвознавства Салдан С.О., старший викладач Юзюк Н.Ф., викладачі Соланський С.С., Величко О.Б., Сидорець Т.В., Бондарець О.І., Берегуляк Л.І., Гречух Л.З., Нікітіна Є.Г.

В секції народних інструментів працюють: викладачі Литвиненко В.М., Кайсін В.В., Біляч Ю.В.,Ващишин С.І.(баян, акордеон), Довгаль О.О., Скрипченко Є.І. (скрипка), Гриб О.А., Кунта Л.П. (бандура).

Диригентська секція включає цілий ряд досвідчених хормейстерів: заслужений працівник культури України Демцюх С.-З. М., доцент Ковбасюк М.Ю., старші викладачі Камінська М.М., Телюк М.А., Антків Ю.Б., викладачі Мельничук О.Й., Теодорович С.О., Білоус О.І., магістри Байцар А.Р., Слєсарева Л.О.

Секція методистів: кандидат педагогічних наук, доцент Тайнель Е.З., магістр педагогічної освіти Жигаль З.М., викладач Кукул О.М.

Секція концертмейстерів: викладачі Морозова Н.М., Голубейко Н.М., Рудь М.В., Конюх М.А., Швецова М.М., Настюк О.І., Шепель А.Є., Заячківська З.Р.

 

Наукова робота

Художньо-мистецькі традиції кафедри музичного мистецтва формувались і, в деякій мірі, відроджувались з часів діяльності Львівського музично-педагогічного училища імені Ф.Колесси. Проте наукову роботу на кафедрі приходилось започатковувати, що і стало одним із важливих завдань колективу. 22 – 24 жовтня 2008 року кафедра підготувала і провела першу Міжнародну наукову конференцію на тему: «Сучасність у контексті освітніх проблем формування цивілізації майбутнього у працях Флоріана Знанецького», вона була підготовлена та проведена спільно з науковцями Жешівського університету (Польща). Концерт, що завершував цю подію приємно вразив гостей рівнем професійної підготовки наших студентів.

Щодо наукової діяльності членів кафедри, слід відзначити, що викладачі кафедри активно беруть участь у щорічній звітній науковій конференції Львівського національного університету імені Івана Франка, проголошуючи доповіді по секціях «Музикознавство» та «Музична педагогіка».

До наукової роботи залучено і студентів ОКР «Магістр» кафедри, які виступають на щорічній студентській науковій конференції університету з доповідями на різну тематику (наприклад «Україна у контексті європейського наукового простору: культурно-мистецькі процеси»).

Навесні 2009 року на кафедрі підготовлено документацію до акредитації освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр», йшла робота з експертами, призначеними МОН України.

Викладачами кафедри було створено такі навчальні програми для ОКР «Бакалавр» напряму підготовки 6.020204 Музичне мистецтво: Теорія та методика музичного виховання (дошкільна – Кукул О.М., шкільна – Тайнель Е.З), Гармонія (Ластовецька З.М.), Основний музичний інструмент (фортепіано – Берегуляк Л.І., сопілка – Довгаль О.О., баян і акордеон – Литвиненко В.М., скрипка – Скрипченко-Карпінська Є.І., бандура – Гриб О.А., Кунта Л.П.),Основи теорії музики (Король О.М.), Читання хорових партитур (Мельничук О.Й.), Постановка голосу (Бень Г.Л.), Хоровий клас та практикум роботи з хором (Камінська М.М.), Хорознавство (Демцюх С.-З.М.), Сольфеджіо (Король О.М.), Педагогічна майстерність, Музична педагогіка (Жигаль З.М.), Історія української музики, Музичний фольклор України, Аналіз музичних форм (Кушніренко О.А.), Поліфонія (Назар Л.Й.), Науково-дослідна робота студента (Салдан С.О.); для ОКР «Спеціаліст» спеціальності 7.020207 Музична педагогіка і виховання: Інструментознавство (Шепель А.Є.), Світові музично-педагогічні концепції (Тайнель Е.З.), Хоровий клас та практикум роботи з хором (Камінська М.М.), Методика викладання хорових дисциплін (Ковбасюк М.Ю.), Читання хорових партитур (Мельничук О.Й.), Концертмейстерський клас (фортепіано – Сидорець Т.В., баян і акордеон – Ващишин С.О., сопілка – Довгаль О.О., скрипка – Скрипченко-Карпінська Є.І., бандура – Гриб О.А., Кунта Л.П.), Музична психологія, Психологія музичної творчості (Кияновська Л.О.), Історія музичної освіти і виховання (Жигаль З.М.), Основний музичний інструмент (фортепіано – Берегуляк Л.І., сопілка – Довгаль О.О., баян і акордеон – Литвиненко В.М., скрипка – Скрипченко-Карпінська Є.І., бандура – Гриб О.А., Кунта Л.П.), Сучасна музика зарубіжних композиторів (Король О.М.), Постановка голосу (Бень Г.Л., Дика-Різник Г.В.), Хорове аранжування (Телюк М.А.), Сучасна українська музика (Салдан С.О.); для ОКР «Магістр» спеціальності 8.020207 Музична педагогіка і виховання з таких предметів: «Спеціалізація (диригування)» – Демцюх З.М., «Спеціалізація (вокал)» – Базиликут Б.О., «Психологія музичних здібностей», «Музичний менеджмент», «Проблеми сучасного музикознавства» – Король О.М., «Методика викладання музичних дисциплін у ВНЗ (диригування)» – Ковбасюк М.Ю., «Магістерський семінар», «Музична стилістика» – Ластовецька З.М., «Основи композиції» – Шепель А.Є., «Основи музичного джерелознавства та архівістики» – Назар Л.Й., «Методика викладання музичних дисциплін у ВНЗ (вокал)» – Базиликут Б.О. Ці програми були затверджені на засіданні кафедри, а також на засіданні Вченої ради факультету. Вони відповідають усім вимогам кредитно-модульної системи. Викладачі успішно впроваджують 100-бальну школу оцінювання, ведучи облік поточної успішності студентів.

На кафедрі музичного мистецтва створено постійно діючий науково-методичний семінар викладачів кафедри музичного мистецтва (керівник – кандидат мистецтвознавства Салдан С.О.). Почесними гостями його засідань виступають доктор мистецтвознавства, професор Кияновська Л.О., професор Падалка Г.М., професор Смоляк О.С., керівник методичного об’єднання вчителів музики м. Львова Гурин Л.П.

На кафедрі музичного мистецтва виконується тема в межах робочого часу «Музичне мистецтво в контексті загальної музичної педагогіки» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор Тайнель Е. З., шифр 0108U007776, термін виконання – 01. 01. 2008 – 31. 12. 2011 р.). Тема розподілена для виконання між викладачами секцій фортепіано, вокалу, диригування та методики музичного виховання.

Щодо кількості та якості наукових публікацій, хочеться відзначити, що за 2006 звітний рік викладачами кафедри опубліковано: 3 навчальні посібники, 2 методичні рекомендації, 1 словник співаків Західної України, 2 нотних видання, 19статей, 3 тези доповіді на всеукраїнських наукових конференціях.

За 2007 звітний рік опубліковано: 1 навчальний посібник, 4 методичні рекомендації, 2 нотних видання, 7 статей, 16 тез доповідей на наукових конференціях.

За 2008 звітний рік опубліковано: 1 монографія, 2 навчальні посібники, 6 методичних рекомендацій, 2 нотних видання, 9 статей.

За 2009 звітний рік опубліковано: 4 методичні рекомендації, 2 нотних видання, 9 статей, 9 тези доповіді на наукових конференціях.

У звіті за 2010 рік було представлено 4 навчальні посібники, 9 наукових статей у фахових виданнях, 13 наукових статей у вітчизняних виданнях, 3 наукових статті у зарубіжних виданнях.

 

Виховна робота

У 2006 – 2007 навчальному році на кафедрі музичного мистецтва факультету культури і мистецтв студенти І, V курсів (по 22, 10 студентів відповідно). Наставником та керівником хорового класу І курсу було призначено досвідченого хормейстера та педагога Михайла Телюка, який активно включився в навчально-виховний процес, виконуючи паралельно обов’язки заступника декана з виховної роботи.

До 193 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка студенти факультету серед яких мішаний хор кафедри під керівництвом Марії Камінської, концертмейстер Наталія Морозова, взяли участь у загально університетських святкових заходах.

Значною подією в житті кафедри музичного мистецтва став звіт художніх колективів 25 квітня 2006 року, що відбувся в одному з найбільш відомих у Львові концертному залі імені С.Людкевича Львівської державної філармонії. В програму концерту було включено виступ мішаного хору кафедри (керівник Марія Камінська, концертмейстер Наталія Морозова), ансамблю баяністів та акордеоністів (керівник Віктор Литвиненко), камерного чоловічого хору (керівник Михайло Телюк, концертмейстер Наталія Голубейко), які вперше представили громадськості міста цікаву, змістовну програму, виконану на високому професійно-мистецькому рівні.

15 травня цього ж року камерний хор І курсу (керівник Михайло Телюк, концертмейстер Наталія Голубейко) був нагороджений дипломом за участь у фестивалі духовної музики «Великодні дзвони» у храмі Преображення Господнього м. Львова. Це були перші виступи художніх колективів кафедри, які проголошували звістку про її створення та діяльність широкому загалу професіоналів-музикантів та любителям музичного мистецтва.

У 2006 – 2007 рр. на кафедрі відновлено роботу цілого ряду художніх колективів:

1.     Камерного хору студентів І курсу (керівник Михайло Телюк, концертмейстер Наталія Голубейко);

2.     Камерного хору студентів V курсу (керівник Орися Білоус, концертмейстер Зоряна Заячківська);

3.     Мішаного хору (керівник Марія Камінська, концертмейстер Наталія Морозова);

4.     Жіночого камерного хору (керівник Марія Камінська, концертмейстер Наталія Морозова);

5.     Чоловічого камерного хору (керівник Михайло Телюк, концертмейстер Наталія Голубейко);

6.     Ансамблю бандуристів (керівники Ольга Гриб, Олександра Кунта);

7.     Ансамблю скрипалів (керівник Євгенія Скрипченко-Карпінська);

8.     Камерного оркестру баяністів та акордеоністів (керівник Віктор Литвиненко);

9.     Оркестру народних інструментів (керівник Ярослав Мазур).

 

2007-08

14 квітня 2008 року літературно-музична композиція «Якби мені дістати струн живих…», присвячена визначній постаті поетеси Лесі Українки, яку було підготовлено викладачами Юзюк Н.Ф., Берегуляк Л.І., Сидорець Т.В., Скрипченко Є.І., Кукул О.М. та студентами їх індивідуальних класів, отримала схвальні відгуки в студентській та шкільній аудиторії.

2 квітня 2008 року студенти Добош Н., Лавренюк Н., Гук С., Лесюк М., Ковальська З. взяли участь у концерти присвяченому міжнародному Дню театру.

На кафедрі стало доброю традицією святкування Дня знань (Дня вчителя) та Днів університету 11 жовтня, програму цих виступів самостійно готують студенти, створюючи різні інструментальні та вокальні гурти, виконуючи сольні номери.

2008 – 2009

В грудні 2008 року на кафедрі започатковано традицію проведення Андріївських вечорниць, ідейним натхненником яких стала викладач кафедри, кандидат мистецтвознавства Оксана Король, за ініціативою якої на кафедрі традиційно відбувається святкування свята Св. Миколая, за активної участі студентів І курсу.

Традиційно 10 березня 2009 року відбулися урочистості присвячені 195 роковинам Т.Г.Шевченка в актовому залі університету за участю хорових колективів та солістів кафедри.

27 березня цього ж року студенти кафедри взяли участь у святкуванні Міжнародного Дня театру.

28 березня 2009 року у Львівській філармонії відбувся звітний концерт за участю художніх колективів кафедри з нагоди 60 річчя музично-педагогічного училища імені Ф. Колесси, в якому взяли участь всі художні колективи кафедри.

Перший випуск магістрів (5 студентів) у червні 2009 року став величним святом хорової музики, адже відкритий для слухачів концерт-іспит залишив гарні враження не тільки у членів ДЕКу, а й у керівництва університету, яке своєю присутністю довело, що діяльність кафедри музичного мистецтва привертає пильну увагу щодо якості підготовки майбутніх спеціалістів.

У цьому ж навчальному році ІV курс (хоровий клас під керівництвом М.Телюка, концертмейстер Н.Голубейко) прийняв участь у міжнародній конференції, що відбувалась у Львівському лісотехнічному університеті на тему «»Духовність, як основа сталого розвитку суспільства», у фестивалі «Проводи коляди», що проводиться у Львівському храмі Св. Трійці, у фестивалі «Великодні дзвони» в храмі Преображення Господнього.

В 2009 – 2010 навчальному році хорові колективи кафедри мали честь взяти участь у міжнародному фестивалі до 100-річчя А. Кос-Анатольського та з великим успіхом виступили на батьківщині композитора у місті Коломиї. Це мішаний та жіночий хори (керівник Марія Камінська, концертмейстер Наталія Морозова), чоловічий хор (керівник Михайло Телюк, концертмейстер Наталія Голубейко), ансамбль бандуристок (керівник Ольга Гриб).

В грудні 5 хорових колективів кафедри (всі хорові класи) виступили на традиційному факультетському Різдвяному концерті, взяли участь у фестивалі «Велика коляда», а навесні у міському святі «Великодні дзвони», у загально університетському концерті на честь роковин Т.Г.Шевченка.

Визначною подією в рамках святкування першої річниці діяльності кафедри (19 травня 2010 року) музичного мистецтва став концерт за участю цих художніх колективів кафедри музичного мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка у Львівській філармонії, що відбулась завдяки благодійній підтримці Романа Шлапака. Студенти продемонстрували високу професійну майстерність у виконанні музичних творів різних жанрів, зокрема хорової музики, адже у виконанні хору і оркестру прозвучав твір великої форми «Magnificat» Антоніо Вівальді, виконання якого відбувається не дуже часто.

За перший семестр 2010-2011 н. р. на кафедрі музичного мистецтва факультету культури і мистецтв відбулися такі заходи:

  Урочистий музично-літературний вечір з нагоди святкування Дня учителя, (за ініціативи та організації студентів ІІ курсу кафедри музичного мистецтва)

  Лекція-концерт до Дня Університету (за участю студентів та викладачів – Павленка Євгена, Грабової Богдани,  ансамблю скрипалів, керівник Скрипченко Є. І, концертмейстер Швецова М. М., Шепеля А. Є. Лектор і ведуча концерту – кандидат мистецтвознавства, асистент кафедри  Король О.М.)

  Музична презентація нотного збірника Народного артиста України, професора Базиликута Б. О., присвячена Дню Університету. Учасники презентації – проф. Базиликут Б. О. та студенти його класу,  кандидат мистецтвознавства, Король О.М.

  Вечір-реквієм «Дзвони памяті», присвячений вшануванню жертв Голодомору 1932-1933 рр. (Сценарне і режисерське втілення, ведення - кандидат мистецтвознавства, асистент кафедри  Король О.М., за участю педагогів - проф. Базиликута Б. О., Нікітіної Є. Г., Камінської М. М., Морозової Н. М. та студентів кафедри музичного мистецтва). Вечір відбувся на кафедрі музичного мистецтва.

  Загальноуніверситетський вечір-реквієм, присвячений памяті жертв Голодомору, (за участю педагогів кафедри музичного мистецтва - проф. Базиликута Б. О., Нікітіної Є. Г., Камінської М. М., Морозової Н. М., Телюка М. А. , Голубейко Н. М. та студентів кафедри музичного мистецтва. Генеральний режисер та ведуча - кандидат мистецтвознавства, асистент кафедри  Король О.М.).

  Майстер-клас з народних ремесел, присвячений святкуванню дня св. Андрія. Провела кандидат мистецтвознавства, асистент кафедри  Король О.М.

  Зустріч студентів кафедри музичного з Народною артисткою України, переможницею Євро-бачення 2004 Русланою Лижичко. Організатор – замісник декана з виховної роботи, старший викладач Телюк М. А.

  Академконцерт хорів, присвячений Різдвяним Святам (за участю хорових колективів кафедри. Керівники хорів та концертмейстери – педагоги Білоус О.І., Заячківська З. Р., ст. викл. Антків Ю. Б., Нікітіна Є. Г., Мельничук О. Й., Швецова М. М., с. викл. Камінська М. М., Морозова Н. М., Теодорович С. О., Рудь М. В.. Ведуча – студентка 4 курсу Кухар Наталія.

  Зустріч з доктором мистецтвознавства, професором М. Черкашиною-Губаренко.

  Святкування 5-річчя молодіжного театру пісні «Дзвін» кафедри музичного мистецтва. Премєра вистави «Небесна музика». Керівник та режисер театру кандидат мистецтвознавства, асистент кафедри  Король О.М.

  Літературно-музичний вечір, присвячений відзначенню 90-річчя з дня народження українського письменника, філософа, громадського діяча, засновника Української Гельсінської Групи М. Руденка, (за участю педагогів та студентів кафедр музичного мистецтва та театрознавства і акторської майстерності). Організатор і генеральний режисер замісник декана з виховної роботи, старший викладач Телюк М. А.

 

Звіт про виховну роботу зі студентами факультету культури і мистецтв у ІІ-ому семестрі 2010-2011 н.р.

(лютий – березень)

 

Згідно з планом виховної роботи факультету культури і мистецтв на ІІ-й семестр 2010-2011 н.р., індивідуальними планами кураторів груп у лютому, березні відбулися такі заходи:

13 лютого - хорові колективи кафедри музичного мистецтва, зокрема хор «Осанна» викладачів та студентів кафедри (керівник М.Телюк), театралізована група «Дзвін» (керівник О.Король), спільно з мистецькими колективами Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнології, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, шкільними ансамблями взяли участь у традиційному різдвяному фестивалі «Проводи коляди» (Християнсько-меморіальний храм св.Трійці). Фестиваль транслювався по каналу zik  Львівського телебачення.

25-27 лютого - у Муніципальному театрі відбувся Всеукраїнський театральний фестиваль «Ні, я жива, я буду вічно жити» до 140-річчя від дня народження Лесі Українки та 100-річчя її драми-феєрії  «Лісова пісня». Організатор фестивалю - доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності, художній керівник Муніципального театру Людмила Колосович. У літературно-музичній композиції «Ра-Менеїс»  за віршами Лесі Українки, розробленій доцентом кафедри театрознавства та акторської майстерності Оленою Башею і представленій на фестивалі, взяли участь ансамбль та тріо бандуристів кафедри музичного мистецтва (керівник О.Гриб), студенти ІV курсу кафедри театрознавства та акторської майстерності (керівник О.Баша), хореографічний ансамбль  кафедри режисури та хореографії (керівник доцент кафедри О.Петрик), асистент кафедри музичного мистецтва І.Штурмак та інші.

У рамках фестивалю відбулася зустріч зі студентами – акторами Івано-Франківського університету імені В.Стефаника, які теж брали участь у фестивалі

11 березня - до 197-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка у рамках міжвузівських зв’язків у Львівському державному університеті фізичної культури відбулася літературно-музична композиція «Борітеся, поборете!». В урочистому вечорі взяли участь студенти факультету культури і мистецтв, мішаний хор (керівник М.Камінська), ансамбль та тріо бандуристів кафедри музичного мистецтва (керівник О.Гриб). Викладачі та студенти Університету фізичної культури стоячи вітали натхненне вступне слово відомого поета та правозахисника Ігоря Калинця та радо аплодували студентам.

13 березня – у Народному домі с.Конопниця до 197-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка відбувся концерт вокальних творів на слова Кобзаря. Виступали студенти кафедри музичного мистецтва – клас вокалу професора цієї кафедри Богдана Базиликута.

 17 березня – у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбувся концерт-презентація збірки ансамблів для фортепіано «Улюблені мелодії» старшого викладача кафедри музичного мистецтва Наталі Юзюк. У концерті взяли участь студенти кафедри. Виконувались вокальні і інструментальні твори Т.Петрененка, С.Людкевича, А.Кос-Анатольського, В.Івасюка, Б.Янівського та інших.

26 березня - у концертному залі факультету культури і мистецтв  відбулася «Зустріч поколінь», присвячена 350-річчю Львівського національного університету імені Івана Франка. За круглим столом зустрілися і обмінялися думками щодо освітянських проблем випускники Музично-педагогічного училища імені Ф.Колесси та випускники факультету культури і мистецтв Університету імені Івана Франка з різних регіонів Західної України. За результатами проведеного анкетування за фахом працює понад 75 % випускників. Висновки більш ніж позитивні з огляду на ситуацію з працевлаштуванням в освіті. Після виступів і дискусій відбувся концерт мистецьких колективів кафедр факультету та світлини на пам'ять про зустріч.

У концерті, на радість присутніх , взяв участь народний артист України, один з відомих баритонів світу,  випускник Степан П’ятничко. На зустрічі був також присутній начальник міського відділу освіти, випускник училища  Огура В.Л. На адресу ювілейної зустрічі поступили телеграми від випускників училища народного артиста України, соліста національної опери, лауреата Національної премії С.Магери та представника департаменту організаційної і виховної роботи МВС України А.Теклішина. Бурхливими оплесками учасники реагували на чарівний голос випускниці кафедри музичного мистецтва Іванни Штурмак та на виступ мішаного та чоловічого хору цієї кафедри.

28 березня – в Актовій залі факультету культури і мистецтв відбулося святкування з нагоди Міжнародного дня театру. Завідувач кафедри професор Богдан Козак привітав присутніх зі святом, вручив іменні стипендії та подарунки кращим студентам кафедри. З професійним святом свої колег вітали представники інших кафедр факультету , зокрема, музичного мистецтва, бібліотекознавства і бібліографії. Відбувся святковий концерт.

Присутній на урочистостях проректор  з науково-педагогічної роботи Університету оголосив Наказ ректора з нагоди 10-річчя театрознавчого журналу «Просценіум», вручив Подяки ректора і грошові премії працівникам журналу.

На святі було оголошено підсумки конкурсу «Прем’єри сезону» на кращу студентську рецензію, який організувала кафедра театрознавства та акторської майстерності. Переможцям конкурсу  вручили конкурсні призи.

29 березня – у Львівській академії мистецтв відбувся Шевченківський вечір. На урочистостях була представлена літературно-музична композиція з поетичних творів Т.Шевченка та вокальних творів на його вірші. Твори виконували студенти кафедри театрознавства та акторської майстерності і кафедри музичного мистецтва. Виступали ансамбль і тріо бандуристів, поеми та вірші Тараса Шевченка читали студенти - майбутні актори.

 

 

Публікації

2006 рік

Монографії; підручники, навчальні посібники:

Шуневич Є.В. Професійне вокальне виконавство Західної України. Навчальний посібник. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім. Івана Франка, 2006. -83с.

Демцюх З.М. Вечірня у Велику п'ятницю. Аранжування і упорядкування партитури для однорідного хору. Львів 2006

Юзюк Н.Ф.Кос-Анатольський А. Й. Вибрані твори: Збірка ансамблів для фортепіанного дуету в чотири руки. Методичний посібник для студентів середніх та вищих музичних навчальних закладів. – Львів: Простір, 2006. -37с.

Юзюк Н. Ф. Лисенко М. В. Вибрані сторінки з опери «Наталка Полтавка»: Збірка ансамблів для фортепіанного дуету в чотири руки. Методичний посібник для студентів середніх та вищих музичних навчальних закладів .- Львів: Простір, 2006. -28с.

Щуневич Є. В. Систематизація та використання індивідуальних вокально-технічних вправ для розвитку всіх типів голосів у класі постановки голосу. Методичні рекомендації. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім. Івана Франка, 2006, -21с.

Шедеври минулих століть. Навчально-методичний посібник. Упор. Є.Шуневич, Т.Козій, О.Тимків. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім. Івана Франка, 2006, -86с.

Базиликут Б. Хрестоматія вокальних творів для баса. Навчально-методичний посібник. Рекомендовано МОН України. Львів: Каменяр, 2006, -271с.  

Словник співаків Західної України. Упор. Є. Шуневич. – Дрогобич: Редакційно-видавничий відділ ДДПУ ім. Івана Франка, 2006,-105с.

Статті:

  Жигаль З. Педагогічні інновації в теорії та практиці загального музичного виховання.// Молодь і ринок. – 2006.-№4.- С.68-72.

  Жигаль З. Метод відносної сольмізації у світовій музичній педагогіці. // Молодь і ринок. -2005. -№2.-С.60-63.

  Жигаль З. Адаптація інноваційних елементів зарубіжних музично-педагогічних систем та концепцій в процес загального музичного виховання в Україні. // Молодь і ринок. – 2005. – №4. – С.49-54.

Юзюк Н. Ф. Дзвенить рідна пісня у вишневих садах України: Нарис. // Книжковий світ.– Львів: Світ, 2006.        -№1 (37 ). С.53-59.

Юзюк Н. Ф. Шляхами журавлиної долі. Проекція успіху. // Дзвін. – Львів: Червона калина, 2006. – №4 ( 738 ).С.62-68.

Шуневич Є. В. Процес розвитку вокального виконавства в Галичині. Вісник Прикарпатського університету. Мистецтвознавство. Вип. IX – Івано-Франківськ, 2006, С. 48-55

Шуневич Є. В. Вокально-виконавські традиції камерного хору « Легенда» та їх вивчення на сучасному етапі розвитку хорового мистецтва Дрогобиччини. Молодь і ринок 2( 17) – Дрогобич: Коло, 2006, С.64-68

Шуневич Є. В. Солоспіви Богдани Фільц на слова Тараса Шевченка в аспекті теоретичного аналізу та виконавської інтерпретації. Молодь і ринок 4( 19) – Дрогобич: Коло, 2006, С.136-140

Байцар А. Роль музичного шкільництва Львівського братства в процесі оновлення церковного співу в Україні. // Вісник Львівського університету. Серія мистецтвознавство. Л.,2005. – Вип.5. – С.84-90.

Юзюк Н. Ф. Поліфонія життя: Штрихи до портрета Марії Галій-Моравської. // Просценіум. – Львів: ЛНУ ім. І. Франка, 2005. – Вип.1-2 ( 11-12 ). –С.51-56.

Юзюк Н. Ф. Художня сутність акомпанементу вокального твору та принципи його вивчення. // Концертмейстерська діяльність: історія, теорія, практика. Ред. – Упор. Л. Н. Ніколаєва. – Львів: Сполом, 2005. С. 86-91.

Миронова О. М. Концертно-музичне життя Стрия і Стрийщини на початку ХХ століття. // Молодь і ринок. – 2006. –Вип. №4. – С.17-21.

Миронова О. М. Стрийський музично-драматичний театр у 1900-1939 рр. Як складова загального розвитку культури Галичини. // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Серія: Мистецтвознавство. – 2006. Вип. №7. – С. 39-44.

Кияновська Л. О. Опера « Мойсей» та її творець. // Мойсей. Клавір. Мирослав Скорик. – К.: Музична Україна, 2006. – С. 5-11.

Кияновська Л. О. Репрезентант української музичної культури у Відні – Андрій Гнатишин // Діаспора як чинник утвердження держави Україна у міжнародній спільноті. – Львів: національний університет «Львівська політехніка», 2006. – С.108-110.

Кияновська Л. О. Наукові дороги Лєшека Мазепи // Лєшек Мазепа. Біо-бібліографічні відомості та інші матеріали. – Львів: Бак, 2006. – С.163-166.

Кияновська Л. О. На пошану професора ( про ювілей Лєшека Мазепи) // Люна-Арт, № 4,2006. – С.39.

Кияновська Л. О. Elementy narodove i uniwersalne w indywidualnym stylu Mykoly Kolessy // Studia polsko-ukrainskie. T. 1. – Przemysl: Poludniowo-wschodni Instytut naukowy, 2006. – S. 59-67.

Кияновська Л. О. Zusammenfassung ( німецькою мовою), Streszczenie (польською мовою) до книги: Львівська філармонія до і після століття. Текст Лідії Мельник. – Львів: 2006. – С.63-74.

Тези доповідей на конференціях:

  Жигаль З. М. «Роль педагогічних інновацій у вдосконаленні музично-естетичного виховання школярів» Наукова конференція « Сучасні проблеми художньої-трудової підготовки». –Дрогобич.23.11.2006р.

  Тайнель Е. З. «Адаптація ефективних методів світових музично-педагогічних концепцій як умова вдосконалення музично-естетичної роботи сучасної української загальноосвітньої школи». Наукова конференція « Сучасні проблеми художньої-трудової підготовки». –Дрогобич.23.11.2006р.

Ковбасюк М. Ю. «Проблеми сучасної музично-естетичної підготовки майбутнього педагога-музиканта». Наукова конференція « Сучасні проблеми художньої-трудової підготовки». –Дрогобич.23.11.2006р.

 

2007 рік

Монографії; підручники, навчальні посібники:

Божествена літургія Святого Івана Золотоустого. Гармонізація М.Процев’ят. – Стрий: « Видавничий дім « УКРПОЛ», 2007. – 96 с.

Співають « Солісти Львова». Збірник духовних творів. Упорядник

З. Демцюх. – Львів: В-во ПП Сорока Т. Б., 2007 р., 204 ст.

Юзюк Н.Ф., Юзюк З. І. Поліфонічна музика українських композиторів ХХ століття у педагогічному репертуарі для фортепіано. Методичний посібник для викладачів ДМШ, середніх музичних навчальних закладів, музичних відділень вищих навчальних закладів педагогічного спрямування. – Інформаційно-методичний центр освіти м. Львова, 2007. -84с.

Тайнель Е. З. Теорія та практика загального музичного виховання за методом відносної сольмізації. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – Видавничий центр ЛНУ ім. Івана Франка: 2007. – 392 с.,

8 арк.: іл.

Салдан С. О. Методична розробка до курсу « Сучасна українська музика» для студентів V курсу спеціальності 7. 020207 – «Музична педагогіка і виховання». – ТЗоВ « Спілка»: 2007. – 34 с.

Салдан С. О. Методичні рекомендації до семінарських занять та самостійної роботи з курсу « Сучасна українська музика» для студентів V курсу спеціальності 7. 020207 – «Музична педагогіка і виховання». – ТЗоВ « Спілка»: 2007. – 27 с.

Миронова О. М. Музично-культурне життя міста Стрия у 1900-1939 рр.

( на прикладі хорового товариства « Боян» та Польського Співочого Товариства « Гендзьба»). – Львів: Львівська державна музична академія, 2007. – 48 с.

Статті ;

  Ковбасюк М. Ю. Формування світоглядної позиції особистості засобами музичного мистецтва.// Молодь і ринок. – 2007.-№3-4.- С.93-95.

  Жигаль З. Педагогічні інновації в теорії та практиці загального музичного виховання. // Молодь і ринок. -2007. -№8( 23).-С.112-114.

  Ковбасюк А. М. Вплив пісенного фольклору на розвиток вокальних навичок співаків. // Молодь і ринок. -2007. -№8(23).-С.115-118.

Миронова О. М. Роль музичної культури м. Стрия та Стрийщини у розвитку культурно-мистецьких традицій Галичини першої третини

ХХ століття. // Наукові записки тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та Національної музичної академії України ім. П. Чайковського. Серія: Мистецтвознавство. – №1 ( 18). – 2007.

Соланський С. С. До проблеми виконання фортепіанних сонат С. Прокоф’єва. // Молодь і ринок. – 2007. – №10. – с.93-96.

Соланський С. С. Проблема взаємодії елітарного і масового мистецтва в сучасному культурному континуумі. // Виконавське музикознавство. – 2007. – № 5. – С. 72-74.

Ластовецька З. М. Музика у просторі англійських модерністів першої третини ХХ століття ( на прикладі музичного епізоду роману « Улісс» Дж. Джойса та оповідання « Струнний квартет» В. Вулф).// Київське музикознавство: Збірка статей / Ред. колегія С. Й. Грица, Т. К. Гуменюк та ін. – К., 2007. – Вип.. 22. – С. 35-43.

Тези доповідей на конференціях:

Жигаль З. М. «Педагогічні інновації в теорії та практиці музичного виховання музичних школярів». Всеукраїнський науково-практичний семінар «Історія, теорія та практика музично-естетичного виховання». –Дрогобич. 26.04.2007р.

Жигаль З. М. « Роль педагогічних інновацій у вдосконаленні музично-естетичного виховання школярів». Друга науково-практична конференція студентів та молодих науковців « Слов’янське музичне мистецтво в контексті європейської культури». – Вінниця. 2-6 квітня 2007 р.

Миронова О. М. « Система музичної освіти Галичини в період з 1900 до 1939 рр.». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Ластовецька З. М. « Соціокультурні функції мистецтва у музичному просторі сучасної України». Наукова конференція « Музикознавчі студії – 2007». Львів. – 16 лютого 2007 р.

Соланський С. С. «Маса, публіка, натовп, аудиторія: до питання диференціації та дефініції понять в проекції на музичне мистецтво». Наукова конференція « Музикознавчі студії – 2007». Львів. – 16 лютого 2007 р.

Тайнель Е. З. «Світові музично-педагогічні концепції та їх адаптація на основі національного пісенного фольклору в українських школах». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Салдан С. О. « Жанрово-стильові моделі у мініатюрах львівських композиторів». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Кушніренко О. А. « Вплив сучасної ( розважальної) музики на музично-естетичне виховання молоді». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Бень Г. Л. « Проблема розвитку мовно-артикуляційного апарату майбутніх педагогів-музикантів». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Демцюх С.-З. М. « Проблема розвитку ансамблевого співу майбутніх педагогів-музикантів у процесі вивчення диригентсько-хорових дисциплін». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Байцар А. Р. « Болгарський наспів у львівських і почаївському друкованих Ірмолоях ХVІІІ ст..». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Довгаль О. О. « Проблеми академізації сучасного сопілкарського мистецтва». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Мельничук О. Й. « Поезія Івана Франка у вокально-хоровій творчості Миколи Лисенка». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Бондарень О. І « Роль інструментальної музики в музичному житті Галичини ХІХ ст». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Величко О. Б. « Формування чуття ритму в класі фортепіано студентів музично-педагогічних закладів». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

Конюх М. А. « Концертмейстерська діяльність піаністів Галичини першої половини ХХ ст.». Звітна наукова конференція ЛНУ ім. Івана Франка за 2006 рік. 12 лютого 2007 р. Підсекція музикознавства та загальної педагогіки.

2008 рік

Монографії; підручники, навчальні посібники:

Кияновська Л. О. Мирослав Скорик: людина і митець. – Львів: Вид-во журналу ‹‹Ї››, 2008. – 592с.

Тайнель Е. З. Методика викладання музики на релятивній основі. – Львів: Українське музично-педагогічне видавництво «Сопілкар», 2008. – 51с.

Юзюк Н. Ф., Сидорець Т. В. Визначення пріоритетів навчального процесу на уроках фортепіано та загальні критерії оцінювання підсумкових виступів студентів у професійних закладах освіти педагогічного спрямування. – Львів: Інформаційно-методичний центр освіти м. Львова, 2008. – 63 с.

Телюк М. А. Серце віддане пісні: Нариси з історії навчальної, творчої та просвітницької діяльності чоловічої хорової капели « Буревісник». – Львів, 2008. -104 с.

Величко О. Б. Деякі аспекти формування виконавської майстерності вчителя музики на основі вивчення клавірної творчості Й. С. Баха: Навчально-методичний посібник. – Львів, 2008. – 42 с.

Юзюк Н. Ф., Юзюк З. І. Поліфонічні п’єси українських композиторів ХХ ст.: Хрестоматія для фортепіано. – Львів, 2008. – 177 с.

Кияновська Л. О. Українська музична культура: Навчальний посібник. – Львів; Київ: «Тріада плюс»: « Алерта», 2008. – 344 с.: фото.

Ковбасюк М. Ю., Жигаль З. М. Роль українського дитячого фольклору в народній педагогіці: Методичні рекомендації. – Львів, 2008. – 42 с.

Камінська М. М. Особливості розвитку та поширення хорового, богослужбового співу на Україні в період середньовіччя: Методичний посібник. – Львів, 2008. – 28с.

Ковбасюк М. Ю. Лине пісня: Хорові твори для жіночого та дитячого хору. – Львів, 2008. – 75 с.

Жишкович М. А., Бень Г. Л. Вокально-педагогічні принципи та виконавські поради Остапа Дарчука та Марії Северіної: Методична розробка для студентів та викладачів вищих навчальних закладів культури і мистецтв ІІІ – ІV рівнів акредитації. – Львів, 2008. – 29 с.

Статті:

Бень Г. Л. Львівський педагог співу Остап Дарчук та його методичні засади // Молодь і ринок. – 2008.- №2.- С.124 – 129

Бондарець О. І. Українські співаки на оперних сценах США в останньому десятилітті ХХ століття // Молодь і ринок. – 2008. – №9 ( 44). – С. 137 – 141.

Конюх М. А. Співпраця Соломії Крушельницької з піаністом Богданом Дрималиком // Соломія Крушельницька. Шляхами тріумфів: Статті та матеріали. – Тернопіль: Джура, 2008.- С.250-255.

Кияновська Л. О. Спогади про майбутнє (симфонія в чотирьох частина) // Музика. – 2008. – №2. – С.2-4.

Кияновська Л. О. До вершин досконалості (до 70-річного ювілею М.Скорика) // Музика. – 2008. – №4. – С.8-10.

Кияновська Л. О. Духовний вимір творчості. В.Камінський // Митці Львівщини: Календар знаменних і пам’ятних дат на 2008 рік. – Львів: Львівська обласна наукова бібліотека. – 2008. – С.44-47.

Кияновська Л.О. Служіння національному ідеалу. М. Скорик // Митці Львівщини: Календар знаменних і пам’ятних дат на 2008 рік. – Львів: Львівська обласна наукова бібліотека. – 2008. – С.52-57.

Кияновська Л.О. Музична критика як науковий об’єкт // Музика. – 2008. – №5. – С.18.

Кияновська Л.О. Кольорова мозаїка спогадів // Пам’яті Емілія Кобулея: Збірка спогадів і матеріалів. – Львів-Ужгород: Інтерфікс. – 2008. – С.50-55.

Тези доповідей на конференціях:

Тайнель Е. З. Міжнародна конференція «Сучасність у контексті освітніх проблем формування цивілізації майбутнього – натхнення Флоріана Знанєцького в актуальних дослідженнях освітніх та суспільних перетворень». 22 – 23 жовтня – Жешівський університет; 24 жовтня 2008 р. – Львівський національний університет імені Івана Франка. Назва доповіді: «Національна освіта України в умовах розвитку глобалізаційних процесів».

Король О. М. Міжнародна конференція «Виховання молоді засобами театрального мистецтва». Львів, 22-25 квітня 2008 р. – Центр Творчості Дітей та Юнацтва Галичини. Тема доповіді: «Внесок Стрийщини у розвиток театрального мистецтва Галичини на поч. ХХ століття».

Мельничук О. Й. Конференція до Дня Львівського національного університету імені Івана Франка. 6 жовтня 2008 р. – Львівський національний університет імені Івана Франка. Тема доповіді: «Франкіана у творчості українських композиторів».

Кияновська Л. О. Міжнародна конференція «Сучасність у контексті освітніх проблем формування цивілізації майбутнього – натхнення Флоріана Знанєцького в актуальних дослідженнях освітніх та суспільних перетворень». 22 – 23 жовтня 2008 р. – Жешівський університет; 24 жовтня 2008 р. – Львівський національний університет імені Івана Франка. Назва доповіді: «Проблеми гуманістичної педагогіки на пострадянському просторі. Актуальний стан подолання проблем».

Кияновська Л. О. Конференція музикознавчої комісії НТШ. 20 березня 2008 р. Назва доповіді: «Збереження ментальних основ української музичної культури в умовах глобалізації».

Кияновська Л. О. Конференція пам’яті А.Лащенка «Українська музична культура: проблеми наукового мислення». 21 березня 2008 р. в Національна Музична Академія України ім. П.Чайковського. Тема доповіді: «Штрихи до психологічного портрету композитора».

Кияновська Л. О. Конференція пам’яті В.Барвінського. 10 квітня 2008 р. – Середня Спеціальна Музична Школа ім.. С.Крушельницької. Тема доповіді: «Постать Барвінського в контексті нового часу».

Кияновська Л. О. Конференція пам’яті В.Барвінського. 16 квітня 2008 р. – Дрогобич. Тема доповіді: «В.Барвінський і новітні естетичні тенденції».

Кияновська Л. О. Ювілейна конференція Марини Черкашиної-Губаренко. 27 червня 2008р. – Національна Музична Академія України ім. П.Чайковського. Тема доповіді: «Опера як ринок, вистава як маркетинговий хід».

Кияновська Л.О. Конференція на тему: «Польсько-українські зв’язки в музичній культурі Львова ХІХ ст.» 10 грудня 2008 р. – Одеська музична академія. Тема доповіді: «Музично-педагогічні концепції в українській освіті».

 

2009 рік

Статті:

Байцар А. Р. Болгарський напів у рукописних і друкованих ірмолоях України кінця ХVІ – початку ХІХ ст. / А. Р. Байцар // Вісник Львівського університету. Серія мистецтвознавство. – Львів, 2008. – Вип. 8. – С. 48–54.

Бень Г. Л. Педагогічна діяльність професора Остапа Дарчука в контексті розвитку Львівської вокальної школи (до 100-річчя від дня народження) / Г. Л. Бень // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Серія мистецтвознавство. – Тернопіль, 2009. – № 1(20). – С. 48–54.

Юзюк Н. Ф. До питання ансамблевої гри на уроках фортепіано у комплексному формуванні особистості вчителя музики / Н. Ф. Юзюк // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Серія мистецтвознавство. – Тернопіль, 2009. – № 1(20). – С. 28–34.

Салдан С. О. Жанрово-стильове моделювання в структурному аналізі музичних творів / С. О. Салдан // Наукові записки Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Серія мистецтвознавство. – Тернопіль, 2009. – № 1(20). – С. 36–41.

Салдан С. О. Музичне виховання та евритмія у вальдорфській школі Р. Штайнера / С. О. Салдан // Вісник Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Серія мистецтвознавство. – Івано-Франківськ, 2009. – Вип. 15. – С. 16–21.

Салдан С. О. Музично-естетичне виховання особистості в поглядах античних мислителів / С. О. Салдан // Вісник Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Серія педагогіка. – Івано-Франківськ, 2009. – Вип. ХХ VІІІ – ХХІХ. – С. 160–164.

Салдан С. О. Особливості педагогічної діяльності учителя у вальдорфській школі / С. О. Салдан // Наукові записки Київського національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія педагогіка. – Київ, 2009. – Вип. 78. – С. 121–126.

Соланський С. С. Король барокової музики – виконавець (до проблеми розуміння нотного тексту в епоху бароко) / С. С. Соланський // Музикознавчі студії: Наукові збірки ЛНМА ім. М. Лисенка. − Львів : Сполом, 2009. – Вип. 18. – С. 98–104.

Ластовецька-Соланська З. М. До проблеми заанґажованості композиторського inventio в соціумі (на прикладі творчості українських композиторів другої половини ХХ ст.) / З. М. Ластовецька-Соланська // Музикознавчі студії: Наукові збірки ЛНМА ім. М. Лисенка. − Львів : Сполом, 2009. – Вип. 19. – С. 136–143.

Тези доповідей на конференціях:

Nazar L. Dzialalnosc spoleczno-oswiatowa Wasyla Barwinskiego w kontekscie zycia muzycznego Galicii / L. Nazar // Materialy XI Miendzynarodowej Sesji naukowej «Musica Galiciana»: «Kultura muzyczna Galicji w kontekscie stosunkow polsko-ukrainskich (okres od doby piastowsko-ksiazecej do roku 1939)». – Rzeszow : WWSP, 2009. – T. XI. – Р. 43–47.

Король О. М. Збереження, розвиток та пропагування української традиційної культури серед підростаючого покоління засобами діяльності дитячого театру (на прикладі дитячого Зразкового театру української пісні «Джерельце» м. Моршин) / О. М. Король // Матеріали Третьої міжнар. науково-творчої конференції «Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології». – Київ, 2009. – С. 16–18.

Салдан С. О. Музичне мистецтво як елемент структури гармонійного виховання особистості в педагогічній концепції Р. Штайнера / С. О. Салдан // Матеріали Міжнар. наук. конф. «Інноваційні педагогічні технології на зламі ХХ-ХХІ століть» – Кам’янець-Подільський, 2009. – С. 29–31.

Слєсарева Л. О. Роль Львівського музично-педагогічного училища імені Ф. Колесси у підготовці вчителів музики і хорових диригентів / Л. О. Слєсарева // Третя Міжнар. наук. практ. конф. молодих учених та студ. «Слов’янське музичне мистецтво в контексті європейської культури»: тези. – Вінниця, 2009. – С. 32–35.

Жигаль З. М. Готовність вчителів музики до застосування методу відносної сольмізації. / З. М. Жигаль // Третя Міжнар. наук. практ. конф. молодих учених та студ. «Слов’янське музичне мистецтво в контексті європейської культури»: тези. – Вінниця, 2009. – С. 35–38.

Ластовецька-Соланська З. М. Тенденції міжкультурних зв’язків в контексті глобалізаційних процесів / З. М. Ластовецька-Соланська // Тези Міжнародної науково-теоретичної конференції «Кроскультурність у сучасному світі». – Київ, 2009. – С. 15–23.

Ластовецька-Соланська З. М. Естетичні запити сучасного суспільства в проекції на композиторську творчість / З. М. Ластовецька-Соланська // Тези наукової конференції «Музичне мистецтво ХХІ сторіччя» в рамках акції «Мистецтво молодих – 2009» (Львів, 29 квітня 2009 р.). – Львів, 2009. – С. 34–38.

Назар Л. Переломлення художньо-естетичних напрямків ХХ століття в творчості В. Барвінського в контексті епохи модернізму / Л. Назар // Матеріали Всеукраїнської конференції, присвяченої 120-річчю з дня народження В. Барвінського. – Дрогобич : Посвіт, 2009. – С. 20–23.

Назар Л. Шляхи формування духовного світу особистості засобами мистецтва / Л. Назар // Матеріали науково-практичної конференції «Духовний і предметний світ особистості». – Львів : Народний дім, 2009. – С. 32–37.

2010

Навчальні посібники:

Антків Ю. Українські колядки і щедрівки для однорідного та мішаного хорів. репертуарний збірник хорових творів календарно-обрядового циклу .⁄ упор. Юрій Антків, Ірина Мельник, Василь Чучман. – Львів, 2010. – 196с.

Базиликут Б.О. Українські народні пісні для мецо-сопрано : навчально-методичний посібник : [для вищих навчальних закладів] / Богдан Базиликут – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 196 с.

Кияновська Л. О. Українська музика у світовій культурі: електронний навчальний посібник / В. Федоришин, Л. Кияновська, М. Михаць, 3. Корінець та ін. ; заг. ред. А. Козир ; автор і керівник проекту В. Федоришин. – К. : МОН України; НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2009.

Телюк М.А. А.Й.Кос-Анатольський. Твори для чоловічого хору та чоловічого вокального квартету / упор. М.А. Телюк. – Львів : видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2010. – 124 с.

 

Статті

Статті у вітчизняних фахових виданнях:

Бень Г. Формування елементів педагогічної майстерності майбутнього вчителя музики на заняттях з постановки голосу ⁄ Г. Бень ⁄⁄ Молодь і ринок. – Дрогобич, 2010. – Вип.1 –2 (60 –61). – С. 117 –121.

Кияновська Л. Вокальний ансамбль «Калофонія» на польських музичних фестивалях / Л. Кияновська // Musica humana: Наукові збірки ЛНМА ім. М. Лисенка, Чис. 3. Вип. 23. – Львів: ЛНМА ім. М.Лисенка, 2010. – С. 197–200.

Кияновська Л. Стефанія Павлишин / Л.Кияновська // Вісник НТШ. Секція мистецтвознавство. – 2010. – №43.–С. 12–20.

Кияновська Л. Опера як ринок: вистава як маркетинговий хід / Л.Кияновська // Сучасний оперний театр і проблеми озерознавства. ⁄⁄ Науковий вісник НМАУ ім.: збірник наукових праць. – К., 2010. – Вип. 89. – С. 47–58

Кияновська Л. Духовна творчість у львівському музичному середовищі на зламі тисячоліть: естетико-психологічний аспект / Л.Кияновська // Духовна культура України: традиції та сучасність. Науковий вісник НМАУ ім.. П.І.Чайковського. – К., 2010. – Вип. 85. – С. 243–255.

Салдан С. Музичне мистецтво в еволюційній системі гармонійного виховання особистості / С. Салдан // Еволюція як методологічна та світоглядна проблема в гуманітарних науках: збірник наукових праць. – Кам’янець-Подільський: Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2010. – С. 121–126.

Салдан С. Музичне мистецтво в контексті естетичного виховання, згідно педагогічних ідей Г.Ващенка / С. Салдан // Молодь і ринок. – Дрогобич, 2010. – Вип. 1–2 (60–61). – С.86–89.

Слєсарева Л. З історії виникнення та створення хорових колективів музично-педагогічного училища імені Філарета Колесси / Л. Слєсарева, М. Ковбасюк // Молодь і ринок. – Дрогобич, 2010. – Вип. 1–2 (60–61). – С. 82–86.

Слєсарева Л. Проблеми підготовки хорових диригентів та вчителів музики у Львівському музично-педагогічному училищі імені Ф. Колесси / Л. Слєсарева // Проблеми педагогічних технологій: збірник наукових праць. – Луцьк: Твердиня, 2010. – Вип. 2. – С.77–83.

Кияновська Л. Декілька штрихів до історії колядок і щедрівок в Україні [предмова] / Л.Кияновська // Українські колядки і щедрівки для однорідного та мішаного хорів. репертуарний збірник хорових творів календарно-обрядового циклу.⁄ упор. Юрій Антків, Ірина Мельник, Василь Чучман. – Львів, 2010. – С. 3–4.

Кияновська Л. Музичні шляхи Оксани Герасименко / Л.Кияновська // Дзвін, 2010. –.№ 3–4. – С. 101–104.

Кияновська Л. Передмова / Л. Кияновська // Шведа М. Тенденції розвитку міжнародних фестивалів сучасної музики / М.Швед. – Львів: Сполом, 2010. – С. 3–5.

Кияновська Л. Їх секрет, або ще раз про те, як можна «вразити, зворушити і заставити лити сльози» [передмова] / Л. Кияновська // А. Микитка. Львівський камерний оркестр. – Львів, 2010. – С. 5–10.

Кияновська Л., Камінський Віктор / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 62 – 63.

Кияновська Л. Кишакевич Йосип / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова. / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 204 – 205.

Кияновська Л. Колесса Микола / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова. / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 340 – 341.

Кияновська Л. Корчинський Адріан / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова. / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 428.

Кияновська Л. Которович Богодар / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова. / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 562.

Кияновська Л. Коффлер Юзеф / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова. / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 564.

Кияновська Л. Крих Лідія / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова. / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 624.

Кияновська Л. Кулик Микола / Л. Кияновська // Енциклопедія Львова. / За ред. А. Козицького. – Львів: Літопис, 2010. – Т. 3. – С. 669 – 670.

Юзюк Н. До питання естетичного виховання молодого вчителя музики сучасної української школи на уроці фортепіано / Н. Юзюк // Історія, теорія та практика музично-естетичного виховання: матеріали Четвертого всеукраїнського науково-практичного семінару студентів, аспірантів, молодих вчених / ред.-упор. С.Дацюк, М.Каралюс, І.Фрайт. – Дрогобич: Посвіт, 2010. – С. 6–15.

Kijanowska-Kamińska L. Problemy wspołczesnej pedagogiki humanistycznej na obszarze postradzieckim ⁄ Luba Kijanowska-Kamińska //. Wychowanie w środowisku: między tradycją a wyzwaniami cywilizacji przyszłości ⁄ pod red. M.Chodkowskiej, A.Mach. – Rzeszow: Wyd-wo Un-tu Rzeszowskiego, 2010. – S. 77–83.

Кияновська Л. Музичні шляхи Оксани Герасименко / Л.Кияновська // Свобода (США), № 21, 21 травня 2010 р. – С. 22–29.

Кияновська Л. Передмова / Л. Кияновська // Зиновій-Богдан Антків – гетьман українського хорового мистецтва // Америка (США), ч. 29, Філадельфія, 17 липня 2010. – С. 24.

 

Співпраця

Встановлено кафедрою тісні наукові зв’язки в галузі підготовки наукових кадрів з Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти Академії Педагогічних Наук України. Співпраця відбувається шляхом керування кандидатом педагогічних наук, доцентом Тайнель Е. З. кандидатським науковим дослідженням.

Зв’язки з Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка встановлюються шляхом участі членів кафедри Тайнель Е. З., Жигаль З. М., Ковбасюка М. Ю. у науковій конференції «Історія, теорія та практика музично-естетичного виховання». – Дрогобич. 26.04.2007р.

Міжнародна конференція «Сучасність у контексті освітніх проблем формування цивілізації майбутнього – натхнення Флоріана Знанєцького в актуальних дослідженнях освітніх та суспільних перетворень». 22 – 23 жовтня – Жешівський університет; 24 жовтня 2008 р. – Львівський національний університет імені Івана Франка.

 

Зауваження стосовно цієї сторінки просимо надсилати за адресою: juli_g@bk.ru
© 2005 Розробка та підтримка сайту Юлія ГУЛЬОВАТА