ПРО ФАКУЛЬТЕТ -> Зустріч з Тарасом Філенком

про творчу зустріч

з етномузикологом, доктором

Тарасом Філенком

(Музичний центр університету Duquesne, Піттсбурґ, США)

22 березня 2012 р.

У рамках відзначення 170-літнього ювілею Миколи Віталійовича Лисенка, видатного українського композитора, етномузиколога та громадського діяча за ініціативою кафедри музикознавства (організатори: в. о. завідувача кафедри музикознавства професор Ю. Медведик, заступник декана факультету, доцент Т. Дубровний) на факультеті культури і мистецтв у Актовому залі ім. Анатоля Кос-Анатольського  відбулась творча зустріч з етномузикологом, доктором Тарасом Філенком (Університет Дюкейн, Піттсбурґ, США).

У першому відділі – презентація книги-альбому "Світ Микола Лисенка", підготовленого Тарасом Філенком та Тамарою Булат, відомою українською дослідницею романсової спадщини та національної музичної культури кінця ХІХ–ХХ ст. Видання побачило світ 2009 р. у видавництві Української Вільної Академії Наук у США. Літературну редакцію книги-альбому здійснила Ольга Крекотень, яка разом із деканом факультету професором О. Козаренком була співкоординатором творчої зустрічі.

Спершу доктор Філенко коротко зупинився на висвітленні основних аспектів життя М. Лисенка, подав багату джерельну інформацію про широке коло його соратників, тогочасних митців, насамперед фольклористів та етноґрафів, які сприяли національному розвиткові української культури, музики і мистецтва. Розповідь його супроводжувалася показом унікальних фотографій Миколи Лисенка та його оточення, архітектурних  пам’яток Києва, Львова, Санкт-Петербурга, Ляйпціґа та ін. міст. Викладачі та студенти факультету, гості виявили чимале зацікавлення виступом доповідача. Присутнім цікаво було дізнатися й про те, що також опубліковано англомовний розширений варіант цього видання.

У другому відділі відбувся концерт фортепіанної музики. Прозвучали твори М. Лисенка, Я. Степового, П. Козицького, Л. Ревуцького, М. Скорика у високопрофесійному виконанні нашого американського гостя українського походження. Окрім лисенківських композицій та фортепіанних мініатюр інших композиторів, особливий інтерес у присутніх викликали маловідомі музичні портрети видатних діячів української культури – Павла Тичини, Юхима Михайліва, Михайля Семенка, Георгія Нарбута та Леся Курбаса. Твори написані в імпресіоністичній стилістиці з використанням елементів додекафонії. Концерт ТФіленка було урізноманітнено його музикознавчими та виконавськими коментарями, імпровізаційними замальовками.

На завершення доктор Тарас Філенко виявив бажання більш детальніше ознайомити викладачів та студентів факультету з американським типом етномузикології в майбутніх творчих зустрічах, семінарах, лекціях та закликав присутніх спільними зусиллями й надалі пропагувати українську музичну культуру в світі.

Інформацію підготувала Юлія Черник,

старший лаборант кафедри музикознавства