ПРО ФАКУЛЬТЕТ -> Дзвони скорботи

В Університеті «пролунали» «Дзвони скорботи»

23 листопада 2011 року в Актовій залі Університету відбувся вечір-реквієм пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій в Україні «Дзвони скорботи».

Ще 2010 року на кафедрі музичного мистецтва з ідеї та авторського втілення ст. викл. канд. мист. Король О. М., за участю молодіжного театру пісні "Дзвін" кафедри було започатковано традицію вшанування на факультеті пам'яті жертв Голодомору 32-33 років. Студенти та викладачі факультету крім літературно-музичних заходів виявляли свою пошану і зовнішнім виглядом - у цей день всі вбралися в чорний одяг. Учасники цьогорічного заходу, - студенти та викладачі кафедр музичного мистецтва, режисури та хореографії висвітлили один із найтрагічніших епізодів в історії України – Голодомор 1932–33 років та масові репресії, якими супроводжувалась колективізація і зросійщення українського народу.
     Учасники меморіального вечора представили театралізовані постановки, які ілюстрували життя українського села та його занепад із наростанням темпів геноциду українців.
     Під час дійства йшлося про основні етапи та причини масових репресій в Україні у тридцятих роках минулого століття, про переслідування та ліквідацію Української церкви, бездіяльність і мовчання найближчих сусідів України в час, коли гинули мільйони наших громадян. «Голод 1932–1933 рр. на Східній Україні був за своєю природою геноцидом українського населення, яке протидіяло більшовицькому наступу на все українське», – зазначила ведуча вечора.
     Скорботні, переповнені болем пісні, присвячені трагедії українського народу, звучали у виконанні Мішаного хору кафедри музичного мистецтва, викладачів і студентів факультету культури та мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка та семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа.
     Трагічним апогеєм вечора стала театралізована сцена смерті головного героя постановки – селянського хлопчика, який уособлював образ мільйонів невинних жертв Голодомору.
     «Час лікує рани, але рану в серці України загоїти неможливо», – сказав отець Іван, один із ведучих вечора, після чого прозвучала молитва «Богородице Діво, радуйся».
     Проте сумна ілюстрація долі українства тридцятих років ХХ століття не зможе затьмарити майбутнього Української Держави. Своєрідним символом надії стало фінальне виконання пісні «Квітка-душа» юним головним героєм дійства.

У вечорі-реквіємі брали участь:
●Мішаний хор кафедри музичного мистецтва, керівник ст. викл. Марія Камінська
● Спортивно-танцювальний клуб «Карменс», керівник - асистент кафедри режисури та хореографії Олександр Плахотнюк,
● семінаристи Львівської духовної семінарії Святого Духа,
● актори студентського театру пісні «Дзвін» (керівник -- ст. викл. Оксана Король),
● Зразкового театру української пісні «Джерельце» (кер. Заслужений працівник культури України Ірина Король),
● студенти класів Народного артиста України, професора Богдана Базиликута, Ольги Гриб, Євгенії Скрипченко,
● концертмейстери -- Наталія Морозова, Григорій Скалозубов, Юрій Фоменко
● звукооператор -- Мар'ян Лесюк
● звукорежисер - Ростислав Фединець

В головних ролях та солісти:
Андрійко Цюк