ТВОРЧА РОБОТА

 

Творча робота – одна з важливих ділянок роботи кафедри, адже процес виховання майбутніх митців і для самих студентів, і для їхніх викладачів можливий тільки за активної участі у творчому житті Університету, Львова, регіону, України. 

 Як підрозділ мистецького спрямування, кафедра бере активну участь у проведенні університетських урочистостей: посвяти у студенти, щорічних шевченківських вечорів, святкувань Дня університету, відзначенні історичних та літературно-мистецьких подій. Викладачі кафедри є авторами сценаріїв та режисерами-постановниками концертів, вистав, композицій, до програм яких включають виступи студентів акторського відділення. Впродовж 1999-2004 рр. режисерами-постановниками шевченківських вечорів почергово були проф.Б.Козак, доц.каф. Г.Шумейко, ст. викл.Ф.Макулович, доц.каф. В.Кучинський, доц.каф. С.Максимчук. Зав.каф., проф.Б.Козак та ст. викл. каф.Н.Бічуя розробили святковий сценарій посвяти сту- дентів-першокурсників Львівського національного університету імені Івана Франка.

 Окремо слід сказати про творчі успіхи студентів акторського відділення. Ціла низка курсових та дипломних вистав увійшла до діючих репертуарів львівських театрів: «Мізантроп» Е.Лабіша та «Нора» Г.Ібсена у виконанні студентів курсу Б.Козака, «Жорж Данден, або Одурений чоловік» Ж.-Б.Мольєра і «Закон» В.Винниченка – курсу Т.Литвиненко (Театр ім. Марії Заньковецької), «Одіссея» Гомера та «Садок вишневий» А.Чехова – курсу В.Кучинського (Театр ім. Леся Курбаса). Студентів акторського відділення призначають також на ролі у виставах львівських театрів: М.Кучма Герда у виставі-казці «Снігова королева» (Перший український театр для дітей та юнацтва), А. Сніцарчук – Гарольд у «Гарольд і Мод», Н.Московець – Микита у виставі-казці «Микита Кожум’яка», М.Солук – Ольга Рошкевич у «Картці любові»(Театр ім.М.Заньковецької), Б.Ревкевич – Валер у «Тартюфі» (театр «Воскресіння»), Т.Горгішелі – Йоганна, жінка Хусова в «Апокрифах» та Юдиф у виставі «Богдан» (Театр ім. Леся Курбаса), М.Береза в цій виставі виконав роль Кобзаря. Окрім того, студенти курсів Б.Козака та Т.Литвиненко беруть участь у виставах Театру ім.М.Заньковецької «Криваве весілля», «Івона – принцеса Бургундська», «Доки сонце зійде – роса очі виїсть», «Неаполь – місто попелюшок», «Державна зрада»; курсу Я.Федоришина – у вуличних карнавалах театру «Воскресіння», зокрема, присвячених відкриттю/закриттю театрального фестивалю «Золотий Лев» (2002, 2003), а також у вуличній виставі «У пошуках святого Миколая». Повправлятися в акторському ремеслі мають нагоду й студенти-театрознавці, які щороку беруть участь в університетському театральному фестивалі «Таланти Франкового університету», а також грають у виставі «Одержима» Лесі Українки («Театр у кошику», режисер канд. мист. І.Волицька).

Важливим аспектом творчої діяльності кафедри є організація зустрічей студентської молоді з яскравими особистостями, які творять сучасний мистецький процес. За формою такі зустрічі відрізняються від академічних лекцій. Студенти отримують можливість краще усвідомити перспективу власного становлення у мистецтві, сформувати своє творче кредо, орієнтуючись не лише на знання, засвоєні з підручників, але й здобуті на підставі життєвого досвіду майстрів. Упродовж п’яти років відбулися зустрічі з відомими театральними діячами А.Александровичем-Дочевським (Київ), Ю. Брилинським (Львів), Р.Віктюком (Москва, Росія), Л.Кагановою (Львів), Д.Лазорком (Київ), С.Максимчуком (Львів), Б.Мірусом (Львів), С.П’ясецьким (Ліверпуль, Великобританія), В.Рудзьким (Варшава, Польща), Ф.Стригуном (Львів), Л.Танюком (Київ), З.Хшановським (Перемишель, Польща), письменниками Р. Іваничуком (Львів), М. Петренком (Львів), журналістом А. Павлишиним (Львів) та ін.

 

Творча і виховна робота за 2010 р.

З 16 по 19 вересня 2010 р. студенти факультету брали участь у запланованих акціях 17-го Форуму видавців у Львові.

У вересні студенти факультету ознайомились з експозицією ювілейної виставки відомого українського сценографа Євгена Лисика, що проходила у Національному музеї А.Шептицького у Львові.

17 вересня 2010 року у рамках святкування Дня Університету студенти факультету дивились моновиставу «Божевільна». Автор – Роман Горак, режисер – Алла Бабенко, роль Ольги Хоружинської (дружини І.Франка) виконувала артистка театру імені Марії Заньковецької Олександра Люта.

17-18 вересня студенти факультету переглядали вистави Франка «Солодка Даруся» та «Нація» за творами Марії Матіос Івано-Франківського обласного українського музично-драматичного театру імені Івана, який гастролював у Львові.

22 вересня 2010 року студенти театрознавчого відділення факультету були присутні на презентації книги Івана Паславського «Хто і коли заснував місто Львів» у Науковій бібліотеці Львівського університету

3 жовтня 2010 р. студенти факультету були присутні на урочистій Літургії в церкві Пресвятої Трійці християнсько-молодіжного центру УГКЦ присвячену Дню вчителя.

5 жовтня 2010 р. в рамках святкування Дня Університету для студентів першого курсу факультету культури і мистецтв відбувся показ науково-популярного фільму «Іван Франко і Львівський університет».

7 жовтня 2010 року, у рамках святкування Дня Університету, в конферен-залі факультету культури і мистецтв (вул. Валова, 18) відбувся круглий стіл «Михайло Рудницький і театр» за участю викладачів і студентів факультету. Відповідальна за проведення заходу – доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Гарбузюк М.В.

10 жовтня 2010 р. на урочистостях, присвячених 70-річчю музею Івана Франка у Львові, брали участь завідувач кафедри театрознавства та акторської майстерності Богдан Козак (читав вірші І.Франка) і хор кафедри музичного мистецтва (виконував хорові твори на вірші Івана Франка).

12-13 жовтня 2010 року студенти факультету переглянули вистави «Вій» (М.Гоголь) та «Boa constrictor» (І.Франка) Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича, який гастролював у Львові.

У жовтні студенти факультету брали участь у перегляді та обговоренні вистав 10-го ювілейного Міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев-2010» і вели інформаційний бюлетень фестивалю «Антракт»

23 березня 2010 р. – зустріч з помічником прокурора м. Львова Н. Ружицьким з питань громадсько-правового виховання.

09 березня 2010 р. – концерт до 196-ої річниці з дня народження Т. Шевченка, підготовлений студентами і працівниками факультету. Режисером постановником дійства був старший викладач кафедри театрознавства та акторської майстерності Макулович Ф.М. У програмі брали участь

üпрофесор, доктор філологічних наук, директора Інституту літературознавчих студій Львівського національного університету імені Івана Франка пан Любомир Сеник.

üмішаний хор кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв під орудою Марії Камінської. Виконували твори: «Заповіт» Левка Ревуцького, «Думи мої» Євгена Козака, «Світе тихий» Дмитра Котка, «Лічу в неволі»Дениса Січинського).

üнародна капела бандуристок «Зоряниця» Центру культури і дозвілля під керівництвом Зіновії Сичак. Виконували твори: «Віє вітер», «Бандуристе, орле сизий».

üтріо бандуристок у складі: Ольги Мацюпи, Марії Боруцької та Соломії Стельмах (Музика Богдани Фільц «Зацвіла в долині»)

üстудентка ІV курсу акторського відділення кафедри театрознавства та акторської майстерності Оксана Шульба. Поема «Сова».

üстудентка ІV курсу акторського відділення кафедри театрознавства та акторської майстерності Юлія Підкаура. Поема «Тополя».

üстудент ІV курсу акторського відділення кафедри театрознавства та акторської майстерності Ярослав Василик. Поема «Відьма».

üстудент ІІІ курсу акторського відділення кафедри театрознавства та акторської майстерності Юрій Панченко. Поема «Титарівна»

 

25 вересня 2010 р. відбулась зустріч ректора І.Вакарчука з колективом факультету культури і мистецтв. На зустрічі були також присутні проректори Мар’ян Лозинський, Марія Зубрицька та Віктор Власевич. На зустрічі йшлося про проблеми факультету. Виступили декан факультету Б.Козак, завідувачі кафедри О.М. Колосовська, Е.З.Тайнель.

28 квітня 2010 року о 16.30 в концертному залі факультету культури і мистецтв (вул. Валова, 18) у рамках презентації книги «Школа бойчукістів. 37 імен» відбулась зустріч з автором монографії, відомим українським мистецтвознавцем, професором Львівської державної академії мистецтв Ярославом Кравченком. На зустрічі він прочитав лекцію на тему «Школа Михайла Бойчука: від неовізантизму до монументалізму», де охарактеризував явище «бойчукізму», яке виникло в 1907 році в Парижі. Започаткував це явище український художник Михайло Бойчук, який ввів національні елементи в українське сакральне мистецтво.

Лекцію супроводжував відеопоказ картин бойчукістів.

На зустрічі побували студенти і викладачі факультету культури і мистецтв. Зустріч організувала асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності Рибчинська Зоряна Богданівна.

23 березня 2010 року о 16.30 в концертному залі факультету культури і мистецтв (вул. Валова, 18) відбулась зустріч студентів і викладачів із відомим українським мистецтвознавцем Дмитром Горбачовим. На зустрічі він прочитав лекцію на тему «Шедеври українського живопису», де коротко охарактеризував розвиток українського малярства від початків існування до наших днів. Також Д.Горбачов презентував свій альбом «Від Алімпія Печерського до Казимира Малевича. Українське малярство останнього тисячоліття ». Після зустріч відбувся перегляд фільму про Богомазова.

Зустріч організувала асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності Рибчинська Зоряна Богданівна.

28 березня 2010 року декан факультету Богдан Козак взяв участь у духовному концерті-реквіємі «Сон», метою якого було привернути увагу громадськості до проблем онкологічних захворювань у Львові.

З 17.05 на 18.05 2010 р. у рамках проекту «Ніч в музеї » Національний музей у Львові Андрея Шептицького організував читання модерної поезії Михайля Семенка і Йогансена. Поезії читали студенти груп КМА-21, КМА-31 кафедри театрознавства та акторської майстерності. Організатор проекту – Б.Мисюга.

Протягом березня 2010 р. до Дня театру на кафедрі театрознавства та акторської майстерності з ініціативи викладачів (Гарбузюк М.В., Максименко С.М., Рой У.В., Лаврентій Р.Я., Палій О.С.) було організовано конкурс театральних рецензій.

20 жовтня 2010 року студенти кафедри театрознавства та акторської майстерності були присутні на зустрічі з мистецтвознавцем і арт-критиком Наталією Космолінською. Ініціатором зустрічі був студентський дискусійний клуб «Гра в Гессе». Тема зустрічі – «Мистецьке перехрестя у Львові 2010».

 


 

 
   
 
Сайт найкраще переглядати в Internet Explorer 5.0+
Розробка та дизайн – Кушка Микола