НОВИНИ

24 лютого 2012 р., о 15.00 у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) відбулася  презентація факсимільного видання часопису «Барикади театру» (Київ, 1923-1924рр.).  Раритетний на сьогодні мистецький двотижневик, що видавався мистецьким об’єднанням «Березіль» з ініціативи Леся Курбаса, було перевидано завдяки зусиллям кафедри театрознавства та акторської майстерності  у співпраці з кафедрою бібліотекознавства та бібліографії факультету культури і мистецтв. Презентація видання цього часопису було одним із заходів з нагоди святкування 125-ліття від дня народження Леся Курбаса, видатного українського режисера, актора, реформатора українського театру, до речі був студентом Львівського університету у 1909-1910 роках.  Унікальний часопис  відтепер доступний широкому колу мистецтвознавців, теоретиків і практиків сцени, прихильників театру.

Презентацію розпочав привітальним словом директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка Василь Кметь. Зі словом про життєвий і творчий шлях режисера-реформатора Леся Курбаса виступив академік Національної академії мистецтв України, дійсний член НТШ, народний артист України, завідувач кафедри, професор Богдан Козак; про роботу над виданням (укладання бібліографічного покажчика та змісту) розповів старший викладач кафедри бібліотекознавства та бібліографії Володимир Труш; новаторство Театрального методу Леся Курбаса стало темою виступу в. о. завідувача відділу культурно-просвітницької роботи Наукової бібліотеки, асистент кафедри театрознавства та акторської майстерності Роман Лаврентій; із характеристикою та аналізом змісту цього мистецького журналу виступили кандидати мистецтвознавства та доценти кафедри Майя Гарбузюк і Світлана Максименко.

Примірники факсимільного видання було подаровано і передано у фонди Наукової бібліотеки, у Відділ мистецької літератури Львівської державної обласної універсальної наукової бібліотеки, Відділ мистецтв Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника, розіслано у бібліотеки України. «Барикади театру» також буде доступний на сайті Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.

Сайт найкраще переглядати в Internet Explorer 5.0+
Розробка та дизайн – Кушка Микола