СПЕЦІАЛЬНОСТІ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО (АКТОРСЬКЕ МИСТЕЦТВО)

 

Кафедра готує фахівців за напрямом підготовки «Театральне мистецтво» спеціалізація «Акторське мистецтво». Термін навчання – 4 роки (освітній рівень – «бакалавр») та 1 рік (освітній рівень – «спеціаліст», «магістр»). Випускники отримують право працювати у професійних театральних колективах України, на радіо- та телестудіях, у кіно.

Головною методологічною засадою виховання студентів спеціалізації «Акторське мистецтво» є система К. Станіславського. Разом з тим у навчальній програмі фахової дисципліни «Майстерність актора» введено методи, розроблені реформатором українського театру Лесем Курбасом. Водночас жоден важливий мистецький напрям і метод як вітчизняних, так і зарубіжних театральних шкіл не залишається поза увагою студента. Студенти вивчають творчість В.Мейєрхольда, Є.Вахтангова, А. Арто, Б.Брехта, О.Товстоногова, М. Мільтініса, П.Брука, Є. Ґротовського, Є. Барби та інших видатних митців ХХ ст., вчаться використовувати відкриті ними методологічні підходи і закони при розв’язанні творчих проблем.

Одна з концептуальних засад навчального процесу виховання акторів на кафедрі це поєднання академічної університетської гуманітарної освіти з постійним опануванням практичних фахових дисциплін на базі певного театрального колективу міста під керівництвом одного з провідних його майстрів. Виходячи із засад цієї концепції створено навчально-виробничий комплекс на підставі угод поміж Львівським національним університетом ім. Івана Франка та провідними театрами Львова. Зокрема, укладені угоди про співпрацю Університету із Національним академічним українським драматичним театром ім. М. Заньковецької, Львівським академічним театром ім. Леся Курбаса, Львівським театром «Воскресіння», Першим українським театром для дітей та юнацтва, Львівським обласним театром ляльок. Завдяки цьому студенти отримують спеціальні знання безпосередньо від практиків театру, і що важливо – знайомляться із реальним внутрішнім життям театрального колективу з першого ж навчального дня. Поступово майбутній актор, залучений до роботи театру, входить у виробничий ритм, опановує не лише закони майстерності, а й закони колективної етики, дисципліни, вкрай необхідні для його майбутньої адаптації в професійному колективі. На базі кожного з театрів створюються курсові та дипломні вистави, які, як правило, входять до діючого репертуару цього театру.

 

За таким принципом сьогодні на кафедрі працюють чотири курси:

перший (керівник – Олег Стефан - Львівський академічний театр імені Леся Курбаса); 

другий ( керівник - Таїсія Литвиненко  - Львівський національний  академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької)

третій ( керівник - Куцик О.П. – Львівський обласний театр ляльок);

четвертий (керівник – Колосович Л.Л. – Муніципальний театр);

п"ятий  (керівник – Мисак Ю.О. – Перший український театр для дітей і юнацтва);

 

Попри усе розмаїття індивідуальних педагогічних методів, які передбачає принцип «творчих майстерень», процес навчання акторів на кафедрі розгортається за єдиними навчальними програмами та планами.

Зокрема, до циклу професійно-освітніх дисциплін належать: 

Майстерність актора

Фізичне виховання (сценічний тренінг)

Сценічна мова

Танець (класичний, народний, бальний)

Сольфеджіо (музична грамота)

Вокал (індивідуальні заняття)

Хор (ансамбль)

Музичний інструмент

Сценічний рух

Грим

Сценічний бій (фехтування)

Історія українського театру

Історія зарубіжного театру

Історія української музики

Історія зарубіжної музики

Історія українського образотворчого мистецтва

Історія зарубіжного образотворчого мистецтва

Теорія драми

Робота на радіо та телебаченні

Орфоепія української мови

Психологія творчості

 

 

УМОВИ ВСТУПУ на акторську майстерність

 

Театральне мистецтво (акторське мистецтво)

 

Абітурієнти здають сертифікати незалежного тестування з української мови і літератури, історії України та беруть участь у творчому конкурсі, що складається з двох турів:

перший тур – читання вірша, байки, уривка з прозового твору, монологу з драматичного твору ( твори за вибором абітурієнта, але всі твори з програми є обов’язковими до виконання);

другий тур – пісня, танець, етюд з уявними предметами (твори за вибором абітурієнта)

 


 

Сайт найкраще переглядати в Internet Explorer 5.0+
Розробка та дизайн – Кушка Микола