ВІТАЛЬНЯ
    Кафедра театрознавства та акторської майстерності заснована у Львівському національному університеті імені Івана Франка на філологічному факультеті 1999 р. Від 2004 року кафедра входить до новоствореного факультету культури мистецтв. На кафедрі готують фахівців за напрямами підготовки Театральне мистецтво (акторське мистецтво, театрознавство)  Завідувач кафедри – народний артист України, академік Національної академії мистецтв України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор Богдан Козак.
 
 
  

Навчання за спеціалізацією «Акторське мистецтво» триває 4 роки (освітній рівень – бакалавр), 1 рік (магістр, спеціаліст) за спеціалізацією «Театрознавство» – 4 роки (бакалавр), 1 рік (магістр, спеціаліст), 1 рік (магістр, спеціаліст). Випускники акторського відділення мають право працювати у професійних театральних колективах України, в кіно, на телебаченні та радіо. Випускники спеціалізації «Театрознавство» отримують право працювати у літературних частинах професійних театрів, у засобах масової інформації, науково-дослідних інститутах та організаціях мистецтвознавчого спрямування, музеях, архівах, викладати театрознавчі дисципліни у мистецьких навчальних закладах. Випускники напряму підготовки «Культурологія» мають право працювати в культурних установах, управліннях культури, музеях, галереях, архівах, засобах масової інформації, викладати культурологічні дисципліни у навчальних закладах.

Навчання має лише денну форму, на бюджетній основі та платно.

Педагогічний колектив кафедри складають 36 викладачів, серед яких 1 професор, 13 доцентів, 2 старших викладача, 20 асистентів кафедри. Викладачі кафедри – провідні майстри української сцени, практики львівських театрів, відомі театрознавці та дослідники культури серед яких народні артисти України, заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтв України, заслужені працівники культури України.

Кафедра веде активну наукову роботу, скеровану насамперед на дослідження історії українського театру в Галичині. Наукову роботу доповнює плідна видавнича діяльність, мета якої – випуск нових якісних підручників та книг з театрознавства та забезпечення студентів і викладачів факультету сучасною науковою й методичною літературою. Випущено також низку перекладених українською мовою найновіших праць європейських театрознавців. Від 2001 р. на кафедрі виходить у світ театрознавчий часопис «Просценіум» та «Вісник Львівського університету. Серія Мистецтвознавство».
.

 
Сайт найкраще переглядати в Internet Explorer 5.0+
Розробка та дизайн – Кушка Микола